В Україні пом'якшили карантинні обмеження. Всі області перейшли в "зелену" зону

На всій території України діє зелений рівень епідемічної небезпеки, тому Міністерство охорони здоров’я розглядає можливість пом’якшити карантинні обмеження.

Про це заявив міністр охорони здоров’я України Віктор Ляшко на засіданні Уряду:

“Поточна епідемічна ситуація в Україні дозволяє сьогодні говорити про те, що вся країна відповідає індикаторам зеленого рівня епідемічної небезпеки. Але наголошую, що попри покращення епідситуації не слід забувати, що COVID-19 не подолано, жодна з Європейських країн, в яких покращилась ситуація і з захворюваністю і з вакцинацією, не скасувала повністю обмежувальні заходи”.

Наразі, в Україні рівень захворюваності становить 74 випадки на 100 тис. населення при визначеному показнику зеленого рівня 75 на 100 тис. населення. У 16 областях цей показник значно нижчий за визначений.

Варто відзначити, що напередодні Кабінет міністрів України послабив карантинні обмеження (Постанова від 02.06.2021 № 583). Нові заходи торкнуться закладів громадського харчування та проведення масових заходів.

Тепер в Україні дозволені масові заходи в розважальних закладах (наприклад, в нічних клубах) і закладах громадського харчування при виконанні хоча б одного з таких умов: на одну людину виділено 4 квадратних метра в приміщенні; зал заповнений не більше ніж на 2/3.

Також кінотеатрам, театрам і іншим установам культури тепер можна проводити масові заходи із заповненою залів максимум на дві третини місць.

Масові заходи можна проводити без обмежень, якщо: у всіх учасників і організаторів є негативний Covid-тест, зроблений методом ПЛР, або методом експрес не більше ніж за 72 години до заходу; учасники та організатори отримали повний курс вакцинації (два щеплення від коронавируса).

Ще одне пом'якшення карантину торкнулося і закладів громадського харчування - ресторанів, барів, кав'ярень та інших. Тепер їх графік роботи не обмежують і дозволяють працювати цілодобово.

Тепер "зелений" рівень епідемічної безпеки встановлюватимуть в тому випадку, якщо: в країні немає регіонів з "червоної" зоною карантину; коефіцієнт виявлення захворювання методом ПЛР або експрес-тестом на антиген менше 4%; "Зелену" зону можуть вводити, якщо на 100 тисяч населення: показник зараження за останні два тижні менше 75; кількість тестувань методом ПЛР або експрес-тестом протягом останніх семи днів на 100 тисяч населення - понад 300.