В Україні триває другий етап вакцинації від COVID-19

Вакцинація від COVID-19 дозволить українцям, у разі інфікування, захистити себе і свої родини від тяжкого течії хвороби та летальних наслідків. Вакцинація – це наш шлях повернення до звичного життя. Щеплення — добровільні й безоплатні!

Наразі в амбулаторіях Центру ПМСД Селидівської міської ради проводять щеплення проти COVID-19 спеціально навчені команди медичних працівників вакциною AstraZeneca (Covishield). Це векторна вакцина, розроблена Оксфордським університетом та британсько-шведською біофармацевтичною компанією AstraZeneca.

AstraZeneca уклала договір із індійським інститутом сироваток Serum Institute of India на виробництво власної вакцини від COVID-19. Serum Institute, один з світових лідерів з виробництва вакцин, виготовляє цю вакцину по ліцензії Astra Zeneca. Індійска Astra Zeneca отримала локальну назву CoviShield. Вакцини AstraZeneca схвалені ВООЗ та Держлікслужбою України з 23 лютого 2021р .

Вакцина пройшла клінічні випробування в Великобританії, Бразилії и Південній Африці за участю 23 тис. осіб та довелили, що AstraZeneca – безпечна та ефективна для профілактики Covid-19 у людей в віці від 18 років.

В Україні інтервал між введенням двох доз цієї вакцини збільшений до 90 днів, що збільшує ефективність вакцинації до 78,8 %.

Протипоказами до вакцинації є анафілактичні реакції (в минулому) на першу дозу вакцини або її компонентів, тромбоцитопенії.

Додатково сімейний лікар та лікар, що оглядатиме вас перед щепленням, також проконсультують вас з питань можливого відтермінування щеплення.

Після щеплення можливі наступні реакції:

- чутливість у місці ін’єкції,
- біль у місці ін’єкції,
- головний біль, втома, міалгія,
- нездужання, підвищення температури тіла,
- озноб, артралгія та нудота.

При виникненні будь-яких симптомів необхідно повідомити свого сімейного лікаря. Як правило у людей старшої вікової групи (більше 65 років) прояви вакцинації були слабкіше порівняно із молодшою віковою групою. Симптоми минають через 2-5 днів.

Зазначу, що Україна очікує надходження й інших вакцин, зокрема від китайського виробника Sinovac Biotech – Coronavac, німецько-американську Pfizer-BioNTech а також вакцину, розроблену американською фармацевтичною компанією Novavax

Вже зараз ви можете записатись на вакцинацію у свого сімейного лікаря, подзвонивши на контакт-центр нашого Центру (099 728 70 20) , через портал Дія, або через контакт-центр МОЗ з питань COVID-19: 0 800 60 20 19. Вас персонально запросять на вакцинацію.

Наразі вакцинуємо людей віком 80+, медиків, соціальних працівників, військовослужбовців ООС, служителів офіційно зареєстрованих в Україні Церков і релігійних організацій.

На залишкові дози можуть претендувати громадські, політичні діячі, учасників бойових дій, політики, видатні письменники, журналісти, спортсмени, музиканти, актори, співаки, інші діячі сфери культури, старші 60 років.

Щоб подолати епідемію в світі необхідно вакцинувати не менше як 50% населення. На данний час вакцинація - єдиний спосіб захистити себе від коронавірусної хвороби COVID-19!

Якщо ви маєте питання та хочете проконсультуватися щодо питань вакцинації проти COVID-19, можете звертатися за робочим телефоном сімейної лікарки, Бутрій Маргарити Михайлівни – (099) 768-10-18.