Відкриття нового залу музею історії Селидівського гірничого технікуму

Селидівський гірничий технікум було відкрито у 1965 році. За час існування він випустив понад 13 000 фахівців з гірничих та економічних спеціальностей. Випускники навчального закладу працюють на багатьох підприємствах нашого регіону. Багато випускників продовжили навчання в інститутах і нині займають керівні посади у гірничій промисловості.

Сьогодні відбулось урочисте відкриття нового залу музею історії «Селидівський гірничий технікум у XXI столітті». Його було створено власними силами, за ініціативи директора Анатолія Цеватенко, викладача історії України Галини Фоміної та підтримки голови територіальної організації профспілки працівників вугільної промисловості Володимира Бабіча.

315

Метою створення другого залу стало виховання любові до Батьківщини, до рідної землі, до шахтарської праці, а також гордості за свій навчальний заклад.

Міський голова Віктор Ремізов привітав з відкриттям музею керівництво, колектив і студентів технікуму. Він наголосив, що це є дуже важливою подією як для навчального закладу, так і для всього міста та побажав розвитку експозицій музею, надбання історичних цінностей.

316

До цих  привітань і побажань приєдналися й інші.

323

Галина Фоміна, яка особисто займалась створенням музею, звернулась до присутніх. Вона зазначила, що це була складна, але дуже цікава пошукова робота: «В процесі створення музею нас брала гордість за наших випускників. Кожен гірничий майстер південно-західного Донбасу - випускник технікуму, кожен другий гірничий інженер має базову освіту СГТ».

330

У створенні музею брали участь співробітники, студенти і випускники технікуму. Особливий внесок зробив колишній голова первинної профспілкової організації СП шахта 1-3 «Новогродівська» ДП «Селидіввугілля» Олександр Шуфрич. Він подарував музею цінний експонат - костюм Почесного шахтаря.

329

Усі охочі відвідати музей змогли побачити експонати та справжні реліквії, які повно, глибоко розкривають як сьогодення, так і історію навчального закладу.

321 319 324

317

Привертають увагу й різноманітні стенди, які прикрашають стіни залу. На одному з них можна побачити колектив СГТ. Тут на чолі з директором працюють викладачі вищої категорії, «Відмінники освіти», «Старший викладач», викладачі-методисти.

320

Другий стенд рясніє фотокартками молодих та активних студентів, третій - випускників, які воювали або приймали участь у ліквідації Чорнобильської катастрофи.

328

Присутні мали змогу почути цікаві історії про цілі династії випускників технікуму та про тих, хто досяг висот у вугільній галузі.

325

Викладач Валерій Хацько, наприклад, має нагрудний знак «Шахтарська слава», його брат Михайло - кавалер трьох таких знаків. Їх жінки та діти також є випускниками навчального закладу.

Свій слід в історії технікуму та рідного краю залишили колишній заступник міністра енергетики та вугільної промисловості В.В.Радченко, колишній директор шахти «Котляревська» П.Ф.Усов та інші.

На сьогоднішній день у ДП «Селидіввугілля» працює 224 випускника, на ш/у «Покровське» – 336. Їх діти також продовжують справу батьків, створюючи нові династії гірників.

318

Музею належить вагома роль у здійсненні науково-методичного супроводу діяльності закладу. Він завжди гостинно зустріне всіх гостей, які відвідають технікум під час Дня відкритих дверей, науково-практичних конференцій, семінарів, олімпіад та інших заходів. Матеріали, які тут зібрані - це своєрідний літопис понад півстолітньої історії технікуму. Вони розповідають про те, чим ми можемо пишатися - про людей, які творили трудову славу нашого рідного краю.

Наприкінці заходу настоятель Свято-Миколаївського храму ієрей Андрій Роменський всіх присутніх окропив свяченою водою.

326

327