Відкриття оновленого Будинку культури в м.Гірник

В м.Гірник відбулась радісна подія – сьогодні об 11:30 було відкрито відремонтований, просторий, обладнаний за сучасними вимогами Будинок культури в рамках візиту координатора Програм Міжнародної організації з міграції Леї Морісон.

201

Цей заклад було відремонтовано за фінансової підтримки Уряду Японії в рамках проекту, що впроваджується Міжнародною організацією з міграції (МОМ).

У рамках проекту було здійснено загально будівельні та спеціальні роботи в деяких приміщеннях будівлі, а саме: частковий ремонт покрівлі, обшивка парапетів металевими листами, облаштування порогів, перебудування санітарного вузла, ремонт та заміна стелі, стін і підлоги, замінено вікна, двері, електропроводку, облаштовано новий водопровод та каналізацію на суму майже 1,1 млн.грн. (згідно проектно-кошторисної документації).

Окрім ремонтних робіт в Будинок культури було закуплено нові меблі та обладнання вартістю близько 300 тис.грн.

Право перерізати урочисту стрічку ведучі свята надали секретарю Селидівської міської ради Миколі Голубенко, координатору Програм Міжнародної організації з міграції Леї Морісон та Гірницькому міському голові Сергію Коваленко.

224

У святково прикрашеному фойє гостей заходу зустріли учасники народного ансамблю «Горлиця» та ростові ляльки.

Присутні мали змогу оглянути оновлену танцювальну залу і три гурткові кімнати – вокальну, театральну та естрадну. В кожній з відремонтованих кімнат діти знайомили всіх зі своєю творчістю та залучали бажаючих до майстер-класів.

202

212

207 208
209 210

211

Після невеличкої екскурсії усіх було запрошено на урочисту годину, присвячену такій радісній події в житті міста.

Від імені Селидівського міського голови Віктора Ремізова та себе особисто до присутніх звернувся Микола Голубенко: «В рамках проекту «Підтримка згуртування та розвитку громад, що зазнали наслідків конфлікту на Донбасі», який здійснює МОМ, в березні 2017 року відбулось урочисте відкриття оновленої центральної бібліотеки м.Селидове, а сьогодні ми відкриваємо оновлений Будинок культури в м.Гірник. Ми дякуємо Міжнародній організації з міграції, яка робить свій внесок в збереження та розвиток закладів культури, освіти і спорту та висловлюємо свої сподівання на подальше плідне співробітництво в питаннях відновлення і розвитку інфраструктури нашої міської ради».

213

«У цей нелегкий для Донбасу час гірничани відчули велику підтримку, завдяки якій відбулося згуртування не лише нашої громади, а громад Донеччини в цілому, яких торкнувся конфлікт. Підтримка, яку ми отримали для оновлення Будинку культури м.Гірник – від народу Японії. Ми раді, що ми доторкнулися до культури цього народу», - зауважив Гірницький міський голова Сергій Коваленко.

214

Леа Морісон зазначила, що основним завданням проекту було згуртування громади, гармонійне співіснування, підтримка інтеграційних та адаптаційних процесів серед внутрішньо переміщених осіб та приймаючих громад, а також на зменшення соціальної напруги та вирішення конфліктів всередині громади. Вона подякувала керівництву міста, адміністрації закладу і громадськості.

215

На знак своєї поваги і вдячності вихованці БК м.Гірник подарували представниці МОМ символічний подарунок.

221

Для гостей свята була організована пізнавально-розважальна програма: вони дізнались про історію розвитку Будинку культури, а свої творчі номери глядачам подарували: Катерина Полятикіна, студія «Творчий квартал», танцювальний колектив «Салют», вокально-інструментальний ансамбль «Парадокс» та народний ансамбль «Горлиця».

216 218 219
220 205

217

Ольга Єршова, спеціаліст по проектам МОМ з відповідним словом звернулась до присутніх. Разом із Леєю Морісон вони вручили сувеніри всім, хто приймав активну участь в реалізації даного проекту.

222

200

Присутнім також було запропоновано ознайомитись з виставкою робіт прикладного мистецтва дітей та дорослих нашої громади. Кожен з гостей міг обрати собі паперового журавлика з побажанням на поточний рік. Ці птахи у Японії вважаються найкрасивішими та найграціознішими. Японці відносяться до них, як до людини, і звертаються до них, як до високоповажних громадян, бо вони символізують довголіття і надію. Японський журавлик із паперу має особливу історію, складати їх стали ще в середньовічні часи з глибокою вірою у найкраще.

203

204

Всі бажаючі мали змогу зробити світлини на згадку про цей захід в спеціально оформленій фотозоні.

206

На знак вдячності народу Японії учасники та готі свята запустили в небо різнокольорові кулі і журавликів з найкращими побажаннями.

223