Впровадження в дію Закону України "Про пробацію"

Зараз в Україні великими темпами проходить запровадження в дію Закону України «Про пробацію».

В Селидовому частково функцію майбутніх працівників офісу пробації виконують співробітники міського відділу кримінально-виконавчої інспекції управління Державної пенітенціарної служби України (наглядова пробація).

З моменту прийняття Закону в апараті Державної пенітенціарної служби України проводяться робочі наради з питань впровадження навчальних програм підготовки (перепідготовки) персоналу пробації, адже за ЗУ «Про пробацію» передбачено збільшення функцій, які будуть виконувати працівники органу пробації (досудова та постпенітенціарна пробації).

У відповідності положень розроблених нормативних документів, методик, рекомендацій та навчальних програм міжнародним стандартам пробації, така робота здійснюється у взаємодії з міжнародними проектами.

В поточному році, з метою забезпечення спроможності виконанню функцій пробації, персонал Селидівського міського відділу кримінально-виконавчої інспекції залучений до комлексу заходів, спрямованих на підвищення кваліфікаційного рівня.

В квітні 2016 року інспектором відділу пройдено курс підвищення кваліфікації на базі Білоцерківського училища підготовки персоналу ДКВС.

В липні 2016 року в м.Чернігів інспектор МВ КВІ прийняла участь в тренінгу «Участь працівників служби пробації в підготовці до звільнення уразливих категорій засуджених». Тренінг був організований за сприянням Всеукраїнської громадської організації «Всеукраїнський центр правової допомоги «Громадський захисник» та фінансової підтримки Європейського Союзу, метою якого є посилення ролі суспільства в просуванні прав людини, принципів відмови від дискримінації та забезпечення рівності для уразливих груп осіб, які перебувають у конфлікті з законом.

В серпні 2016 року в м. Маріуполь за підтримки представників Дитячого Фонду Організації Об’єднаних Націй (ЮНІСЕФ) в Україні, за участю фахівця з питань соціальної роботи з суб’єктами пробації кримінально-виконавчої інспекції, був проведений тренінг з програми профілактики конфліктів та правопорушень серед учнівської молоді «Будуємо майбутнє разом». На протязі 4 днів активних і досить цікавих занять проходило вивчення такої актуальної у суспільстві проблеми.

Таким чином, робота щодо реалізації Закону України «Про пробацію» перебуває під постійним контролем керівництва Державної пенітенціарної служби України та включає в себе комплекс заходів, спрямованих на підготовку персоналу пробації, що сприятиме розвитку цього Закону.