Як допомогти людині, котра тоне

Меленький довідник порад, як допомогти людині, котра тоне.

Якщо ви побачили, що людина, перебуваючи у воді, кличе на допомогу, махає руками, щоб привернути увагу, намагається наблизитись до берега або човна, хапається за пліт (або борт човна), намагається висунутись із води, щоб набрати повітря, намагається пливти, але їй це не вдається – вона потребує негайної допомоги.

Основні дії:

- По-перше, слід зрозуміти, що потопаюча людина діє несвідомо чи інстинктивно.
- Якщо ви не впевнені, що самотужки зможете допомогти потопаючому, краще відразу покличте ще когось на допомогу.
- При наближенні до потопаючого, слід тримати перед собою предмет, який може утримати людину на воді (краще рятувальний круг), щоб постраждалий міг схопитися за нього, а не за вас. У шоковому стані людина може, скувавши ваші рухи, потягти і вас за собою на дно.
- Підбадьорюйте і заспокоюйте потопаючого, намагайтеся примусити працювати ногами у той час, коли ви будете доправляти його до берега.
- Якщо ви не маєте жодних рятувальних засобів під руками, не намагайтеся підплисти до постраждалого з переду. Краще спробуйте розвернути потопаючого спиною до себе. Лівою рукою візьміть його за ліву руку вище ліктя і різким рухом розверніть його спиною до себе, захопивши зігнутою в лікті рукою під підборіддя.
- Транспортувати постраждалого необхідно на боці чи спині так, щоб його обличчя перебувало над поверхнею води.
- За необхідності на березі надайте першу долікарську допомогу чи викличте фахівців - медиків.