Як поновити засудженого в соціумі як повноправного члена суспільства?

14 травня між працівниками Селидівського міського відділу філії Державної установи «Центр пробації» в Донецькій області та працівниками Державної установи "Селидівська виправна колонія (№ 82). відбулася робоча зустріч.

Працівники Селидівського відділу пробації спільно зі старшим інспектором з питань підготовки до звільнення та психологом виправної колонії обговорили процес ресоціалізації засуджених, від процесу адаптації засуджених в місцях позбавлення волі до процесу соціальної адаптації життю на свободі.

Під час зустрічі обговорили процес подолання труднощів з якими можуть зіткнутися засуджені у відновленні свого соціального статусу та поверненні до нормальних умов життя. Не всі звільнені особи мають змогу проживати у власних житлових приміщеннях, влаштуватися на роботу, мають проблеми психологічного характеру, проблеми зі здоров’ям, що призводить до підвищення рівня безробіття, поширення соціально небезпечних хвороб та збільшення чисельності бездомних. Труднощі у відновленні свого соціального статусу та поверненні до нормальних умов життя призводять до того, що особи, які звільнилися з установ виконання покарань, повертаються на кримінальний шлях, через що підвищується рівень рецидиву злочинів.

Селидівський відділ пробації надав перелік та контактні дані організацій і установ, державних та громадських організацій, де після звільнення засуджені отримають поради та практичну допомогу кваліфікованих спеціалістів, які сприятимуть у вирішенні нагальних життєвих проблем.

За результатами зустрічі було досягнуто взаємне порозуміння та вирішено низку питань про налагодження взаємодії в частині виконання спільної роботи, також визначені дні проведення занять, в установі виконання покарань, із засудженими, яким до звільнення залишилось три-шість місяців.