Як споживачу природного газу змінити постачальника та отримати меншу ціну:

покрокова інструкція.

Ринок газу запрацював в Україні від серпня 2020 року. На ньому діють десятки постачальників, кожен з яких пропонує споживачам свою ціну та свої тарифні пропозиції.

У кожного споживача є реальна можливість через зміну постачальника отримати меншу ціну газу.

Покрокова інструкція, як споживачу природного газу змінити постачальника:

1. Обрати нового ліцензованого постачальника природнього газу.

Отримати інформацію про потенційних постачальників газу на Донеччині (ознайомитись з умовами постачання, проаналізувати ціни, обрати компанії, які є найбільш привабливими для співпраці) можна за допомогою порталу «Газотека».

2. Подати заяву-приєднання встановленого зразка до нового постачальника разом з пакетом документів.

Зробити це можна онлайн або в центрах/точках обслуговування.

Разом із заявою-приєднанням споживач пред'являє постачальнику: паспорт; реєстраційний номер облікової картки платника податків (ідентифікаційний код); документи, якими визначено право власності чи користування на об'єкт (приміщення); ЕІС-код (Energy Identification Code - індивідуальний газовий номер помешкання).

Заяву також може подати й довірена особа власника приміщення, проте вона мусить мати оформлену належним чином довіреність.

Важливо! Для переходу до нового постачальника необхідно розрахуватись з попереднім постачальником природного газу.

3. Отримати підтвердження від нового постачальника природного газу про дату, з якої він здійснюватиме постачання природного газу.

На розгляд заяви-приєднання та документів потенційний постачальник має не більше 20 днів.

Нагадаємо, що мешканці Донецької області, яким призначено житлову субсидію, мають у довільній формі та у зручний для них спосіб поінформувати структурний підрозділ з питань соціального захисту населення (за місцем проживання) про зміну постачальника газу. З урахуванням отриманої інформації структурні підрозділи з питань соціального захисту населення здійснюватимуть перерахунок житлової субсидії.

Також наголошуємо, що постачальника природного газу споживач може обирати вільно, а розподіл природного газу у Донецькій області здійснює виключно Публічне акціонерне товариство по газопостачанню та газифікації «Донецькоблгаз».