Заходи до Дня українського козацтва та Дня захисника України у бібліотеках Селидівської громади

День українського козацтва встановлений Указом Президента України в 1999 році.

Це свято відзначається щорічно 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці. Козацтво – це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально – політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами, культурою, фольклором.

В цей день святкують також День захисника України,  свято, коли шанують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність.

До цих  знаменних дат у міських бібліотеках  були організовані тематичні книжкові  виставки:

217 218 219
215 216

«Україна – земля козацтва», «Свято мужності і сили» - у центральній бібліотеці для дорослих м. Селидове , «Козаку найперше – воля, козаку найперше – честь»  - у бібліотеці для дітей м.Селидове, «Сьогодні славить вся країна своїх синів, батьків, чоловіків» - у бібліотеці – філії м.Українськ, «Рідна земле моя, ти козацькою славою щедра!» - у бібліотеці смт. Цукурине, «Стежками козацької вольниці: виставка – інсталяція» - у бібліотеці с. Петрівка.

Також бібліотекарі підготували й віртуальні заходи:

213 214
209 210 211

«Цікаві факти з історії козацтва: інформаційний мікс» (центральна бібліотека для дорослих м. Селидове), «Про славу козацьку згадаємо: історично – пізнавальний калейдоскоп», віртуальна довідка  «Що ми святкуємо 14 жовтня» (бібліотека для дітей м.Селидове),  «Подорож у минуле. Запорозька Січ: феєрія мандрів» (бібліотеки міста Українськ).

Напередодні свята у бібліотеці – філії смт. Цукурине відбулись літературні посиденьки «Козацькому роду нема переводу!»,  з дотриманням карантинних вимог. Діти познайомились зі сторінками історії козацької доби в Україні, перечитали уривки з відомих казок та переказів, разом з казковими героями відвідали літературну галявину.