Заходи до Дня українського козацтва у бібліотеках Селидівської централізованої бібліотечної системи

День українського козацтва, встановлений Указом Президента України в 1999 році, відзначається щорічно 14 жовтня – у день Покрови Пресвятої Богородиці.

Козацтво – це не лише суспільний стан з особливим способом життя, не лише самобутнє військове формування з тільки йому притаманним хитросплетінням дипломатичних відносин з близькими і далекими сусідами. Козацтво було неповторною моделлю суспільного розвитку з оригінальним соціально – політичним устроєм, своєрідним побутом, традиціями, етичними і правовими нормами, культурою, фольклором.

В цей день українці шанують воїнів, які в різні часи обороняли і обороняють нашу незалежність і територіальну цілісність.

До цих знаменних дат у міських бібліотеках були організовані тематичні виставки:

- «Козацтво – душа України», «Свято мужності і сили» - у центральній бібліотеці для дорослих, «Козацтво – слава України» - центральна бібліотека для дітей.

Бібліотеки-філії підготували відеопрезентації та віртуальні історичні години:

- «Заповіді козаків», «Козацькими шляхами», «Українська армія справляє нині свято» - бібліотеки міста Українськ;

- Віртуальний бібліографічний огляд «Козацька слава невмируща» - бібліотеки міста Гірник;

Анна Смоленська – бібліограф Селидівської центральної бібліотеки підготувала віртуальну слайд-презентацію «Цікаві факти з історії козацтва».

У центральній бібліотеці для дітей міста Селидове відбулось невеличке свято «Ми роду козацького діти, землі української цвіт» для учнів 8-Б класу Селидівської загальноосвітньої школи №6 (класний керівник Лариса Дністрян).

Діти слухали розповідь про традиції святкування дня Покрови в Україні, історію виникнення українського козацтва, переглядали короткометражний фільм «Козацькі байки» та із задоволенням брали участь у «козацьких розвагах».

На заході були присутні старший інспектор з ювенальної превенції Селидівського відділення поліції в Донецькій області капітан поліції Євген Косогов та заступник начальника Селидівського відділу пробації Наталія Броднікова.