"Колискова для всієї родини"

17 травня в центральній міській бібліотеці для дорослих (директор Марина Рудіч) традиційно пройшли заходи для мешканців міста, відвідувачів відділення денного перебування територіального центру м. Селидове (директор Алла Марина), в рамках співпраці між установами.

Літературно-музичне свято "Колискова для всієї родини" було присвячене теплим та лагідним святам середини травня: Дню матері, Міжнародному дню сім’ї та Міжнародному дню вишиванки.

382

Дуже символічно об’єднала всі три свята саме тема колискових пісень. Адже з родини починається людина, тож з родини починається країна!

А що може бути тепліше за спогади про матусину, татусеву, бабусину колискову? Це справжній оберіг на все життя!

Бібліотекарі розповіли про значення колискових пісень, їх головні функції, фольклорні образи, українські, слов’янські традиції, а також традиції інших народів світу, наприклад, племені Хімба (Намібія).

374

Дитинство споконвіку вважалося найважливішим періодом у розвитку людини. Дитину, що з'явилась на світ, намагалися оточити атмосферою любові і турботи. Колискові пісні - це обереги, засновані на магічній силі впливу слова і музики, на їх здатності заспокоїти, уберегти, охоронити.

376

 

Головне завдання колискової – приспати, заспокоїти дитину, саме тому в них звучить простий ритм, монотонна, присипляюча мелодія. А щоб дитина заснула, виконавець колискової часто запрошує таких персонажів, як Дрімота, Сон, бо вони - втілення сну, а значить, повинні приспати немовля.

375

 

Ритм колискових мелодій максимально наближений до ритму спокійного серцебиття (68-72 удари на хвилину), саме тому вони мають заспокійливу і розслаблюючу дію.

На святі звучало багато народних та сучасних (авторських) колискових.

Справжньою окрасою заходу стали живі виступи Аліни Харламової (психолога територыального центру м. Селидове) та Ганни Шило (завідувача відділення денного перебування Територіального центру м. Селидове ),

378

родини Сайко-Виноградових (мама, дочка та син),

380

родини Харламових (мати та дочка),

381

Інеси Чубарь (солістки групи "Поки тріо"),

379

а також активної читачки міської бібліотеки та відвідувачки відділення денного перебування Територіального центру м. Селидове - Віри Василівни Казанчиної.

377

Бурхливі та вдячні оплески стали нагородою виконавцям, а закінчилось свято справжньою яскравою фотосесією!

383