Заходи в центральній бібліотеці міста, присвячені Міжнародному дню ромів та Дню космонавтики

12 квітня відбулися заходи в міській бібліотеці для дорослих (директор Марина Рудіч), для мешканців міста, відвідувачів відділення денного перебування Селидівського територіального центру(директор Алла Марина), в рамках співпраці між установами.

Перша тема, яку розглянули на заході, була присвячена Міжнародному дню ромів, який щорічно відзначають 8 квітня. Їх самобутня культура органічно вписана в палітру культур народів України, тому не дивно, що розпочався захід яскравим циганським танцем у виконанні зразкового танцювального колективу «Бонус» (Будинок культури м. Селидове, керівник Валерія Зеленська), який дуже сподобався усім присутнім та визвав бурю оплесків.

312

Продовжили тему бібліотекарі бесідою з народознавства «Циганське коріння відомих людей світу» та розповіли про історію свята, прапор та гімн циган, а також про відомих людей світу з циганським корінням. Серед яких: легендарний комік Чарлі Чаплін, король рок-н-ролу Елвіс Преслі, оперні діви Галина Вишневська та Ганна Нетребко та, неперевершений артист театру «Ромен», Микола Сліченко. Згадали і яскраві літературні образи, зокрема, славетну Кармен – головну героїню однойменних новели французького класика Проспера Меріме та опери Жоржа Бізе.

313

З нагоди Дня космонавтики або Міжнародного дня польоту людини в космос, який відзначається саме 12 квітня, бібліотекарі підготували презентацію «5 цікавих фактів про українську космонавтику». Адже і в історії, і в сьогоденні космічної ери людства, є вагомий внесок українців.

314

Далі волонтер Галина Купіна, в рамках школи «Неболійка», провела оздоровчу бесіду «Профілактика весняних захворювань».

315