ЗАСУДЖЕНИХ СЕЛИДІВСЬКОЇ ВИПРАВНОЇ КОЛОНІЇ ПРОІНФОРМУВАЛИ

ПРО ПОСЛУГИ БЕЗОПЛАТНОЇ ПРАВОВОЇ ДОПОМОГИ

06 квітня в.о.начальника відділу Курахівського бюро правової допомоги Людмила Лень провела  інформаційний вебінар для  засуджених Селидівської виправної колонії (№82).

Присутні на вебінарі ознайомились що таке бюро правової допомоги, які там можна отримати послуги та що включає в себе безоплатна первинна правова допомога.

обговорили питання стосовно надання безоплатної правової допомоги, надання правових консультацій, щодо наявних обмежень та умов при наданні послуг, стандартів їх якості та інше.

Безоплатна первинна правова допомога

- Надання правової інформації; юридичні консультації, складання заяв, скарг та інших документів правового характеру; доступ до безоплатної вторинної правової допомоги (крім процесуальних).

Безоплатна вторинна правова допомога

- Вид державної гарантії включає захист від обвинувачення та представництво у суді соціально вразливих категорій людей, перелік яких визначено у статті 14 Закону України «Про безоплатну правову допомогу» а саме: малозабезпечені особи, внутрішньо переміщенні особи, діти-сироти, діти які постраждали від збройного конфлікту, особи які постраждали від домашнього насилля, ветерани війни та громадяни на яких поширюється Закон України «Про статус ветеранів війни і гарантії їх соціального захисту», учасники бойових дій та інші.

Людмила Лень зауважила: «Право на безоплатну правову допомогу – гарантована Конституцією України можливість для кожного отримати безоплатну первинну правову допомогу, а також можливість певної категорії осіб отримати безоплатну вторинну допомогу у передбачених законом випадках. При наданні безоплатної вторинної правової допомоги дотримання встановлених стандартів якості надання такої допомоги є обов’язковим».

Для оперативного зв’язку з центрами та бюро правової допомоги діє єдиний телефонний номер 0-800-213-103 (цілодобово, безкоштовно в межах України). Також в кожного громадянина є можливість звернутися за допомогою спеціалістів через сайт www.legalaid.gov.ua.