Зустріч з головами ОСББ та підприємцями

02.08.2016 року під головуванням заступника міського голови Мандича Л.В. в м.Селидове відбулася зустріч з головами ОСББ та підприємцями - власниками нежитлових приміщень з питання участі в управлінні та утриманні сумісного майна багатоквартирних будинків, що передбачено Законом України «Про об’єднання співвласників багатоквартирного будинку» (далі ЗУ «Про ОСББ).

Заступник міського голови Мандич Л.В. звернув увагу підприємців, які мають у власності нежитлові приміщення у багатоквартирних будинках, на  їх законодавчо встановлений обов’язок щодо своєчасного внесення платежів на утримання місць загального користування, а саме: ч.4 статті 319 та статті 322 Цивільного Кодексу України визначено, що власність зобов’язує власників утримувати  належне їм майно, якщо інше не встановлено законом або договором. Статтею 15 ЗУ «Про ОСББ» передбачені обов’язки власників, зокрема, щодо своєчасної сплати належних їм внесків та платежів, за не виконання яких діючим законодавством передбачена цивільна відповідальність.

За результатами проведеної зустрічі були поставлені основні задачі:

- для голів ОСББ, на загальних зборах співвласників ОСББ розглянути питання  щодо внесків для власників нежитлових приміщень з урахуванням окремих випадків; організувати роботу по складанню договорів з підприємцями на утримання місць загального користування та щомісяця виставляти рахунки враховуючи заборгованість за минулий період;

- для власників нежитлових приміщень, додержуватися обов’язку по сплаті належних їм внесків і не перешкоджати головам ОСББ у заключенні з ними договорів.

Також, необхідно наголосити на незадовільній явці запрошених підприємців – власників нежитлових приміщень, яка склала 50% від загальної кількості запрошених, цей факт ще раз підтверджує, що такі підприємці будь-яким чином самоліквідуються та ухиляються від виконання вимог діючого законодавства України

Це такі підприємці, як Лютая Л.З., Шокира С.О., Гутовський В.В., Мединська Н.В., Лобанова І.Р., Юсубов В.Х.., представники Нової пошти та магазину «Брусничка».

Крім того, на зустрічі, до голів ОСББ ще раз було доведено інформацію щодо ініціативи міського голови Ремізова В.В. щодо дольової участі міської ради в капітальному ремонті багатоквартирних будинків, а саме: 50% сплачує ОСББ, 50%-міська рада та по кредитуванню державної програми енергозбереження.