• Чемпіонат Донецької області 2019/2020 року серед ДЮСШ та спортивних клубів із футболу

  Чемпіонат Донецької області 2019/2020 року серед ДЮСШ та спортивних клубів із футболу

  12 жовтня 2019 року на стадіоні «Україна» м.Українськ, в рамках Чемпіонату Донецької області 2019/2020 року серед ДЮСШ та спортивних клубів із футболу

  Детальніше...

 • засідання комісії по розгляду питань земельного законодавства

  засідання комісії по розгляду питань земельного законодавства

  17.10.2019 о 10.00 год. в приміщенні виконкому Селидівської міської ради відбулося засідання комісії по розгляду питань земельного законодавства під головуванням заступника міського голови Панченко Н.О.

  Детальніше...

В Селидовому громадськість обговорила Стратегію – 2018 клубу “Ефективне місто”

5 грудня в Селидове відбулися громадські обговорення Стратегії клубу “Ефективне місто”. Поговорили про напрямки роботи, цілі, шляхи поліпшення якості взаємодії влади та громадськості. Місія клубу – стати об’єктом і рушієм прогресивних перетворень в громаді Селидового. Стратегічними  цілями визначили : розвиток Е-демократії, підвищення підзвітності та відповідальності органів  місцевого самоврядування, залучення громадян до формування ключових документів  та  інституцій  громади, популяризація  інструментів участі громади  у місцевому самоврядуванні.

Громадськість почула про досягнення клубу за два місяці його роботи та обговорили більш детально, які кроки клуб має зробити, щоб досягнути поставлених цілей.

Так, у нас в місті досі не закріплені положення про інструменти взаємодії  громадськості та влади. Це робить значний бар’єр для участі мешканців у вирішенні важливих для міста питань.

Відсутні положення про звітування депутатів, мера, комунальних підприємств.

На сайті ради нема звітів депутатів. Проблеми звітування депутатів торкнулися окремо. З  цього питання виступив присутній на обговореннях депутат міської ради Віталій Грицак. Він наголосив на тому, що встановлена форма звіту – бланк, який мають заповнювати депутати, аж  ніяк повною мірою не дає можливості  описати всю діяльність депутата.

Але депутат може вести крім прийому громадян іще активну участь в організації різних заходів, важливих для міста. Крім того Віталій Грицак наголосив, що наразі, депутат, що має розуміння стану речей, які відбуваються в ОМС, коли існує жорстка централізація в прийнятті рішень, докладає значних зусиль, щоб змінити самий такий підхід: “Цього не відзеркалиш у формальному звіті, сухі цифри якого важко насправді перевірити”.

За його словами, міській раді потрібно сприяти у проведенні зустрічей депутатів, а не вигадувати звіти-відписки. Вирішили, що громадськість має підтримувати тих депутатів, які сумлінно ставляться до своїх обов’язків, та сприяти, якщо влада цього сама не робить, в проведенні зустрічей їх з виборцями.

171

Оскільки одним із завдань клубу є участь громадськості у формуванні стратегії міста, важливу роль у цьому відіграють процеси децентралізації. Таким чином, потрібно, вважжає громадськість, проводити більше круглих столів з громадськістю щодо обговорення питань добровільного об’єднання територіальних громад. Адже громадськість має доволі розмиту картину щодо того, з ким доведеться об’днуватись та який зиск з цього буде.

Обговорили питання збору батьківських коштів у навчальних закладах. Щоб система була прозора, потрібно впроваджувати електронну ситему обліку та платежів таких внесків.
Отже працюємо далі! Дяка й неймовірний респект всім запрошеним за їхню активність!

172

З презентацією Стратегії Клубу можна ознайомитись тут: https://drive.google.com/open?id=1R7Nleq9TDS-N_CM9rsTqkiz0kO_sXfyK

Фрагмент громадських обговорень тут:

https://www.facebook.com/oleksandr.tsakhniv/videos/348623205603385/

Координатор руху “Сильні громади” та проекту “Ефективне місто” в Селидовому Олександр Цахнів

Проект “Ефективне місто” здійснюється Рухом #Сильні_громади ГО “Центр UA” спільно із #Studena_NGO, за підтримки #UCBI – Українська ініціатива зміцнення громадської довіри.

Meteo.ua