• Семінар головних архітекторів міст та районів Донецької області

  Семінар головних архітекторів міст та районів Донецької області

  Сьогодні у  великому залі  міської ради  в 10.00  під головуванням в.о.начальника управління містобудування та архітектури облдержадміністрації Теклюка  Василя  Яковича відбувся семінар головних архітекторів міст та районів Донецької області «Про актуальні питання в галузі містобудування та архітектури».

  Детальніше...

 • Уряд працює над розширенням програми «Доступні ліки», - Павло Розенко

  Уряд працює над розширенням програми «Доступні ліки», - Павло Розенко

  Кабінет Міністрів України працює над розширенням програми «Доступні ліки». Про це в ефірі телеканалу «Прямий» розповів Віце-прем’єр-міністр України Павло Розенко.

  Детальніше...

Звіт міського голови

Звіт міського голови
про хід виконання заходів Програми економічного і соціального розвитку м.Селидове за 2016 рік
Пріоритетні напрямки розвитку міст та селищ міської ради в 2017 році
 

На початку звіту хочу подякувати громаді, депутатам, головам міських та селищних рад, установам і організаціям, усім тим, хто приклав свої зусилля для забезпечення злагодженої роботи  міської ради. 

2

Безперечно, часові рамки не дають мені можливості доповісти  про всю виконану роботу за рік, тому зупинюсь лише на основних аспектах та перспективних завданнях на поточний рік. 

Згідно з затвердженою Програмою економічного і соціального розвитку міста Селидове на 2016 рік робота структурних підрозділів міської ради, організацій та установ протягом  року була спрямована на забезпечення виконання основних заходів  програми. 

Аналіз соціально-економічного розвитку міста Селидове свідчить, що економіка міста розвивається під впливом складних і не завжди передбачуваних процесів, зумовлених наслідками соціально-економічних змін в країні. 

Необхідно зазначити, що згідно з оперативними даними, промисловими підприємствами міста в 2016 році реалізовано продукції в діючих цінах на 471,0 млн. грн., що на 39,0 млн.грн. більше, ніж у попередньому році. 

3

В обсязі реалізованої промислової продукції за основними видами діяльності суттєво домінує вугільна  промисловість, частка якої становить майже 87%. За звітний період  даними підприємствами було реалізовано продукції на суму 410,0 млн.грн., що на 8,5% більше ніж в 2015 році. 

4

Селидівською групою шахт видобуто 366,0 тис.т. рядового вугілля, що становить 80,0% до річних програмних показників. 

5

Готової вугільної продукції отримано 183,1 тис.т, що становить 86,2% до запланованого. До рівня минулого року обсяг готового вугілля збільшився на 56,8% або на 66,3 тис.т. 

Вугільна галузь яка б мала бути джерелом бюджетного наповнення, сама постійно потребує державної підтримки. Однією з причин такого важкого стану є обмеження капітальних вкладень на оновлення виробничих потужностей.

6

На підприємствах з виробництва та розподілення електроенергії, газу та води обсяг реалізованої продукції склав 31,2 млн.грн., що на 92,1% абона 15,0 млн. грн. більше ніж у минулому році. 

Порівняно з минулим періодом зменшився на 18,0% або на 6,4 млн.грн. об’єм реалізованої продукції  на підприємствах з виробництва готових металевих виробів і становить 29,3 млн.грн. 

Також, стався спад виробництва на підприємстві поліграфічної промисловості. В порівнянні з 2015 роком зменшився обсяг продукції на 35,5%. 

Сільськогосподарськими підприємствами за 2016 рік вироблено продукції рослинницької галузі на 22,0 млн.грн., що на 1,7% менше, ніж у минулому році.

7

Валовий збір зерна склав 11,2 тис.т, що на 35,0% більше минулорічного показника (8,3 тис.т.).

8

У той же час через несприятливі погодні умови у період збирання урожаю, зменшився валовий збір соняшнику, який склав 3,4 тис.тон, що на 28,0% менше показника 2015 року. Саме цей чинник став причиною зниження обсягу валової продукції сільського господарства. 

План посіву озимих під урожай 2017 року виконано на 109,8%, засіяно 2,3 тис.га. 

Для розвитку інфраструктури споживчого ринку постійно розширюється мережа підприємств торгівлі та ресторанного господарства. В 2016 році відкрито 11 підприємств роздрібної торгівлі площею 852 м2 та 2 кафе на 35 місць. Створено додатково 42 нових робочих місця.  

9Очікуваний товарообіг за звітний період склав майже 345,0 млн.грн., що на 6,3% більше, ніж за аналогічний період минулого року. 

Ефективність роботи влади оцінюється підвищенням рівня життя населення. Насамперед це стосується зростання доходів населення, основою яких є заробітна плата. За оперативними даними середньомісячна заробітна плата у місті за рік збільшилась на 11,4% і склала 4997,0 грн. 

10

Але, разом з тим, протягом року, окремі підприємства все ж таки мали заборгованість із заробітної плати. Необхідно відмітити, що на початок 2017 року  заборгованість по місту значно зменшилась, а саме на 76,4% або на 13,0 млн.грн. 

11

Заборгованість мали 8 підприємств в сумі 4,0 млн.грн. Найбільша питома вага в загальній сумі заборгованості із виплати заробітної плати припадала на активні  підприємства – 87,0% (3,4 млн.грн.).

Згідно з оперативними даними на сьогоднішній день найбільша сума заборгованості залишається на ЦЗФ «Селидівська» (2,1 млн.грн.) і Донецько-Курахівському машинобудівному заводі (1,1 млн.грн.).

Завдяки зусиллям генерального директора ДП «Селидіввугілля», Пахомова Сергія Анатолійовича, на підприємствах об'єднання повністю погашена заборгованість з заробітної платі.

Установи, які фінансуються за рахунок місцевого бюджету, заборгованості із заробітної плати не мають. 

Протягом року в місті проводилась цілеспрямована робота по ліквідації заборгованості з виплати заробітної плати працівникам підприємств, установ та організацій. 

12

Міською комісією з питань погашення заборгованості із заробітної плати, забезпечення податкових та інших бюджетних надходжень, страхових внесків до Пенсійного фонду проведено 19 засідань, заслухано 92 звіти керівників підприємств усіх форм власності та фізичних осіб-підприємців. 

Хочу звернути вашу увагу, що з початку 2017 року на засіданнях даної комісії розглядаються питання щодо дотримання вимог законодавства стосовно нарахувань заробітної плати у розмірі не нижче ніж 3200 грн. З початку року проведено 4 засідання комісії, на якій заслухано 33 керівники підприємств усіх форм власності та фізичних осіб підприємців. 

Управлінням Пенсійного фонду України в м.Селидове протягом року було забезпечено  виплату пенсій та грошової допомоги 27,4 тис. одержувачам.

Середній розмір пенсії у місті збільшився на 295,0 грн., або на 12,1% і склав 2739,2 грн. 

13

Головним управлінням Пенсійного фонду України в Донецькій області надавалась фінансова допомога на виплату пенсій та грошової допомоги у сумі 781,4 млн.грн, що на 26,6% або на 284,0 млн.грн. менше ніж у 2015 році. Це пов’язано зі зменшенням кількості одержувачів пенсій із числа вимушено переміщених осіб. Протягом 2016 року міським управлінням прийнято 987 пенсіонерів - переселенців. 

14

На обліку в Селидівському міському центрі зайнятості протягом 2016 року перебувало 2,1 тис.чол., з них 191 особа з категорії вимушено переміщених. У порівнянні з 2015 роком чисельність незайнятого населення зменшилась на 5%. Протягом звітного періоду працевлаштовано 439 безробітних, з них 172 – молодь у віці до 35 років.

15

Створення конкурентного середовища великою мірою залежить від реалізації потенціалу малого підприємництва.

Чисельність малих підприємств міста за звітний період склала 142 одиниці. За оперативними даними на 1 січня 2017 року на обліку знаходиться 2051 суб’єкт підприємницької діяльності, з них - 1290 фізичні особи та 761 - юридичні. У порівнянні з 2015 роком кількість суб’єктів підприємницької діяльності збільшилась на 7,7%.

16

У 2016 році від діяльності суб'єктів малого  і середнього бізнесу збільшились на 52,0% надходження податків і зборів до бюджету міста, які склали 18,5 млн.грн., а саме: єдиний податок – 6,8 млн.грн.; акцизний податок – 6,6  млн.грн., від оренди  землі – 5,1  млн.грн. 

Наші підприємці вносять вагомий внесок не тільки в  економічний розвиток міста, а приймають активну участь у соціальному житті нашої громади. У вересні 2016 року найбільш ініціативних підприємців було відзначено на восьмому регіональному конкурсі «Підприємець року». Так, Каразамфір Сергій Степанович, директор ТОВ «Джерело», був визнаний кращим Підприємцем року в галузі сільського господарства. Лауреатами конкурсу стали: Лялюєва Лариса Юріївна, яка відзначена дипломом за активну підтримку малого бізнесу та Лободіна Оксана Володимирівна, яка нагороджена дипломом за високий рівень соціальної відповідальності в малому бізнесі. 

17

З метою створення сприятливих умов для розвитку підприємництва в місті, скорочення термінів державної реєстрації та отримання дозвільних документів у сфері господарської діяльності, до Центру надання адміністративних послуг міської ради  протягом 2016 року  надійшло 4809 звернень, що в 3,5 раз більше ніж за 2015рік. У звітному періоді збільшився  перелік послуг, які надаються через Центр. На сьогодні мешканці громади отримують 139 видів послуг, від яких за сім місяців 2016 року  до міського бюджету надійшло 370,0 тис.грн. 

18

Запорука успішного розвитку міста – наповнення бюджету. Тому основні зусилля були спрямовані на збільшення його обсягу. Незважаючи на складні економічні умови, бюджет м.Селидове забезпечив приріст доходної частини. 

За 2016 рік до зведеного бюджету м.Селидове (з урахуванням усіх трансфертів) надійшло 275,6 млн.грн. податків, зборів та інших платежів, що склало 103,8% до запланованого.

19

Власні надходження  - склали 100,9 млн.грн., або 112,9% до плану. До загального фонду надійшло 84,9 млн.грн., до спеціального фонду – 16,0 млн.грн. Доходи загального фонду збільшились на 23,4 млн.грн. або на 38,0%. Виконані та перевиконані всі основні планові показники доходної частини бюджету міста.

Збільшення надходжень відбулось за рахунок податку на доходи фізичних осіб (на 16,0 млн.грн.), плати за землю (на 3,4 млн.грн.), єдиного податку (на 2,7 млн.грн.), акцизного збору (на 1,6 млн.грн.). 

20

Для досягнення максимальної ефективності та економії публічних коштів всі бюджетні організації з липня місяця здійснюють закупівлі товарів, робіт та послуг через електронну систему РroZorro. Так, станом на 01.01.2017 року проведено 232 електронних закупівель на суму 7,8 млн.грн. Економія коштів склала майже 1,0 млн.грн. 

21

Що стосується видаткової частини бюджету, то за підсумками 2016 року вона виконана в сумі 176,5 млн.грн.     

22

Додатковим навантаження на бюджет у 2016 році стали видатки на утримання закладів охорони здоров’я і двох закладів профтехосвіти (понад 14,0 млн.грн.), видатки на які не були передбачені субвенцією з Держбюджету.

Крім того, протягом року спостерігалось постійне підвищення тарифів на енергоносії. Всього за минулий рік на оплату за спожиті енергоносії з бюджету було витрачено 23,0 млн.грн., що склало 13,0% від усіх витрат.

Видатки на заробітну плату та виплату стипендій склали 128,1 млн.грн. (72,6% витрат бюджету), на продукти харчування 2,8 млн.грн. (1,6% витрат бюджету), на медикаменти 4,3 млн.грн. (2,4% витрат бюджету), інші витрати – 18,0 млн.грн. (10,4% загальних затрат бюджету).

Задля того, щоб наші міста і селища були привабливими як для мешканців, так і для  гостей, міською радою щоденно проводиться певна робота. Ми успішно реалізовуємо інвестиційні проекти, шукаємо інвесторів та партнерів. Протягом 2016 року нам вдалось залучити у місто інвестицій понад 130,0 млн.грн.

2323

Протягом року було  розроблено 33 проекти, на які спрямовано за рахунок усіх джерел фінансування 4,5 млн.грн (у тому числі кошти місцевого бюджету – 3,8 млн.грн). Вартість робіт за даними проектами становить понад 248,2 млн.грн. 

Протягом 2016 року реалізовано та введено в експлуатацію 15 проектів. На сьогоднішній день в стадії виконання знаходиться 4 проекти, по 10 проектам укладено договори на виконання робіт.

9 інвестиційних проектів пройшли попередній відбір щодо фінансування за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку.

В 2017 році планується продовжити роботи по розробці проектно-кошторисної документації по 7 об’єктам орієнтовною вартістю 70,0 млн.грн. 

Це – проекти закладів освіти, фізкультури та спорту, соціальної сфери і благоустрою міста.    

Основними завданнями у 2016 році, які стояли перед міською радою, в питаннях житлово-комунального господарства було залучення інвестицій для капітального ремонту і реконструкції основних фондів комунальних підприємств, та завершення реформування житлово-комунального господарства. 

Завдяки злагодженої роботи  міської ради з керівником Донецької обласної військово-цивільної  адміністрації Жебрівським Павлом Івановичем нам вдалось отримати   кошти з обласного  бюджету в сумі майже 50,0 млн грн. на реалізацію 13 проектів, із яких 12 це об’єкти житлово-комунального господарства. 

Так,  наприкінці 2016 року  розпочата реконструкція котельні №13 м.Селидове  загальною кошторисною вартістю 7,7 млн.грн. Даним проектом передбачено закриття котельні «Центральна», з перепідключенням споживачів до котельних №13 і №7. В результаті чого, в котельні №13 додатково встановлено два сучасних енергоефективних котли типу КСВ-2.5 Мвт, буде прокладено понад 600 метрів тепломереж. Дані заходи дозволять зекономити понад 560 тис. м3 природного газу на рік, та покращити якість послуг з теплопостачання. 

26

Протягом останніх двох місяців велися роботи щодо відновлення об’єктів водопостачання і водовідведення по вулиці Нагорній міста Селидове, загальною вартістю 7,0 млн.грн. На сьогодні вже відремонтовано і підключено до існуючих мереж напірний колектор довжиною 557 метрів та водопровід - 497 метрів.

26

Капітальний ремонт самопливного колектору планується завершити до кінця березня поточного року. При ремонті комунікацій застосовані сучасні якісні матеріали, що дозволить безаварійно експлуатувати мережі не один десяток років. 

27

Комплексний підхід по відновленню об'єктів водопостачання та водовідведення надасть можливість в цьому році капітально відремонтувати автомобільну дорогу і тротуари по вулиці Нагорна, вартістю 5,7 млн.грн. 

Також, слід зазначити, що за рахунок обласних коштів заплановано реалізувати 8 проектів з благоустрою загальною вартістю 22,8 млн.грн. Це інфраструктурні  проекти  з ремонту автомобільних доріг по  вулицям Нагорна, Московська, Берегова та Героїв Праці (20,2 млн.грн.) та капітальні ремонти мереж зовнішнього освітлення в містах Гірник, Українськ та селищах Цукурино, Курахівка, Гостре (2,6 млн.грн). 

28

У 2016 році Службою автомобільних доріг України в Донецькій області та Департаментом житлово-комунального господарства, яким делеговані повноваження, проведено торги та укладено договори з переможцями. Всі будівельно-монтажні роботи будуть виконані в поточному році.

Проведення вищезазначених капітальних  ремонтів дозволить забезпечити безпечний та безперешкодний рух транзитного та міського  транспорту в місті, відремонтувати тротуари,  встановити  енергозберігаючі  освітлювальні прилади,  ліквідувати безоблікове споживання електроенергії в наших містах та селищах. 

Виконуючі програму реформування житлово-комунального господарства  міською радою виконано перерахунок кошторисної документації по капітальному ремонту багатоквартирних будинків. Підготовлено 20 проектів на суму 4,3 млн.грн., в тому числі два проекти на відновлення несучих конструкцій в багатоквартирних житлових будинках, які постраждали в результаті  обстрілу міста Гірник. В минулому році за рахунок благодійної допомоги відновлені несучі конструкції в пошкоджених будинках. 

29

Починаючи з 2017 року в Донецькій області основним напрямком розвитку комунальної галузі визначено  оптимізацію систем тепло-, водо- постачання та водовідведення. Заходи планується реалізувати протягом 5-ти років.

30

В 2017 році міськими радами заплановано розробити схему оптимізації системи теплопостачання в містах Селидове і Українськ і відкоригувати існуючу схему оптимізації водопостачання за рахунок коштів міських бюджетів.

Обласним комунальним підприємством «Донецьктеплокомуненерго» передбачено реконструювати теплові мережі міст Селидове і Українськ з впровадженням труб в ППУ ізоляції та капітально відремонтувати будівлі котельних на загальну суму  17,4 млн.грн. за рахунок коштів обласного бюджету.

 Обласним комунальним підприємством «Компанія «Вода Донбасу» за рахунок коштів обласного бюджету планується реконструювати напірний колектор від КНС №4 до центральної міської лікарні та капітально відремонтувати самопливний каналізаційний колектор від вулиці Московська до КНС №3 в місті Селидове на загальну суму 3,4 млн.грн. 

Для поліпшення подачі холодної води в містах Українськ, Гірник і селищі Курахівка у минулому році за рахунок благодійної допомоги, виділеної гуманітарною Чеською організацією «Людина в біді», на водопровідні та каналізаційну станції міст Українськ і Гірник встановлено 4 насоси, які укомплектовані запірною арматурою і релейним захистом від електричного перенапруження. Крім того, надано 4 мотопомпи, зварювальний апарат, матеріали для гідроізоляції стін на КНС №2 м.Селидове. Загальна вартість матеріальних цінностей складає понад 8,0 млн.грн. 

31

Неможна не згадати про  ключові проблеми житлового фонду наших населених пунктів.

32

Минулий 2016 рік став переломним для житлово-комунальних підприємств, завершено реформування житлового господарства. Так, згідно прийнятого в травні 2015 року Закону України «Про особливості здійснення права власності в багатоквартирному будинку» в термін до 1 липня минулого року власники багатоквартирних будинків повинні були самостійно визначити форму управління домом: або утворити ОСББ, або обрати управителя.

В результаті проведеної роботи у  2016 році в 530-ти багатоквартирних будинках утворені 255 об’єднань співвласників, 34 будинки самостійно визначили керуючу компанію, 191 будинок передано на управління ТОВ «Керуюча компанія «Житлово-комунальний сервіс» як переможцю конкурсу.

Для фінансової підтримки утворених ОСББ Селидівською міською радою прийнята програма дольової участі в капітальному ремонті багатоквартирних будинків в розмірі 50% від вартості ремонту. В минулому році в  14-ти багатоквартирних будинках здійснено капітальний ремонт, на що з міського бюджету виділено 117,8 тис.грн. 

33

Крім того, міська рада вперше в минулому році прийняла програму відшкодування відсотків за користування державним кредитом, взятим ОСББ для втілення заходів по утепленню будинків, встановленню приладів обліку споживання енергоресурсів. Протягом минулого року 14 ОСББ взяли кредити в «Ощадбанку» на суму 469,5 тис.грн., за рахунок коштів міської ради погашено  відсотки за користування  кредитами в розмірі 44,8 тис.грн. Дані заходи будуть продовжені в 2017 році.

Хочу окремо зупинитися на роботі Селидівського РЕМ. До 2015 року підприємством щорічно проводилися роботи капітального характеру по заміні електричних опор і електропроводу. Велику увагу було приділено місту Гірник та селищу Курахівка. З 2015 року через фінансову нестабільність Селидовским РЕМ припинені роботи по відновленню основних фондів. Початок минулого опалювального періоду відразу вказав на «слабкі» місця. Протягом 2016 року керівники підприємства вжили заходи щодо усунення причин частих аварій в електричних мережах міста Селидове. Завдяки цьому, опалювальний сезон 2016-2017 років розпочато вчасно і проходить стабільно. 

34

Чимало зроблено комунальними підприємствами для оновлення основних фондів, залучено інвестиції в місто. 

Протягом минулого року міська рада надала фінансову підтримку комунальним підприємствам в сумі 845,0 тис.грн. Із них: Селидівському міськводоканалу на придбання труб, паливно-мастильних матеріалів і люків - 282,0 тис.грн.; житлово-комунальним підприємствам для виплати заробітної плати їх робітникам в період завершення реформування і створення ОСББ - 563,0 тис.грн. 

Але, існуюча заборгованість населення міст і селищ громади за отримані послуги в сумі 61,6 млн.грн. (тепло-19,8 млн.грн., житло-17,1 млн.грн., електроенергія-12,3 млн.грн., вода та водовідведення-6,8 млн.грн., газ-3,4 млн.грн., сміття -2,2 млн.грн.) негативно позначається на фінансовому стані підприємств, порушенні  строків їх погашення зобов'язань по податках, заробітній платі, що веде до банкрутства. 

35

Роботи по благоустрою та санітарному очищенню міста проводяться постійно. У 2016 році з бюджету міста Селидове на зазначені цілі виділено 7,8 млн.грн.

Населенню міста надаються стабільні послуги з вивезення побутових відходів. Комунальним підприємством щоденно здійснюється вивіз сміття з контейнерів в  мікрорайонах, щотижнево вивозиться сміття з приватного сектору. 

При цьому, заборгованість населення за отримані послуги  перевищує 2 млн. грн. Найгірша платіжна дисципліна склалася в місті Українськ. 

Автопарк підприємства налічує 7 одиниць спеціалізованої техніки, яку необхідно оновити та поповнити. 

У 2016 році додатково придбано 30 одиниць контейнерів на суму 89,0 тис.грн., всі сміттєзбиральні майданчики огороджені та обладнані твердим покриттям. У подальшому нам необхідно вирішити питання по освітленню майданчиків.

36

За звітний період за рахунок коштів міського бюджету зі стихійних звалищ вивезено понад 1,2 тис.м3 сміття, на що витрачено 150 тис.грн. Регулярно прибираються міський парк, сквери, міські кладовища, автобусні зупинки, на що використано понад 870,0 тис.грн. З місць загального користування протягом року вивезено сміття в кількості 3,4 тис.м3 на суму близько 225,0 тис.грн. Ця робота буде продовжена і в поточному році. 

37

Для ремонту і утримання міського освітлення в 2016 році виділено кошти в сумі понад 1,4 млн.грн.

38

За звітний період виконано роботи на суму близько 700 тис.грн., в тому числі з поточного ремонту – 346 тис.грн. Крім того, постійно проводяться роботи з обслуговування та огляду ліній вуличного освітлення, в 2016 році додатково відновлено 192 нових світильників, замінено провід на 26 міських вулицях довжиною близько 6 км, світильники зовнішнього освітлення підключені до приладів обліку споживання електроенергії.

На 2017 рік заплановано виконати роботи по ремонту і обслуговуванню ліній зовнішнього освітлення на суму понад 1,0 млн.грн., у тому числі в місті Селидове на суму 530 тис.грн., при цьому замінити провід і додатково встановити світильники на 11 міських вулицях (Верхня, Челюскіна, Урожайна, Кучуринская, Бажана та інші). 

За рахунок коштів обласного бюджету будуть реалізовані інвестиційні проекти по капітальним ремонтам ліній зовнішнього освітлення 36 вулиць у містах Гірник, Українськ, селищах Кураховка, Цукурине, Гострий загальною вартістю  2,6 млн.грн. 

Для робіт з озеленення міста, утримання територій парків, скверів, бульвару, видалення сухостійних дерев, утримання міського фонтану, ремонту пам'ятників та малих архітектурних форм, у 2016 році з міського бюджету спрямовано понад 840 тис.грн. 

39

Ліквідовані  сухостійні та аварійні дерева в кількості 164 одиниці на суму 318,0 тис.грн., у тому числі за рахунок екологічного фонду - 150 тис.грн. Виконані роботи по поточному ремонту меморіалу «Слава», композиції «Козаки», пам'ятників, в'їзних стел та огорожі Пенсійного фонду. Замінені лавки у сквері Маяковського, пішохідної частини вулиці Сонячна і міській площі. 

40

Проведені роботи по ремонту автобусних зупинок по вул. Перемоги, Берегова, Маяковського. 

41

Крім того, в 2017 році міською радою заплановано продовжити роботи з облаштування зон відпочинку для наших жителів. Планується встановити 3 спортивні майданчики, відремонтувати 2 автобусні зупинки по вул. Московська і Черняховського. Також буде замовлено проект на благоустрій території в мікрорайоні «Південний». 

В 2016 році була закінчена розробка генерального плану м.Селидове. Даним проектом, який розрахований на 20 років, передбачено збільшення території міста на 30%, визначені території перспективного розвитку (технопарки). На ці роботи з міського бюджету було виділено 368,0 тис.грн. 

42

Стан міських доріг залишається одним з основних контрольних питань. 

43

У 2016 році з бюджетів населених пунктів громади на ремонт доріг, внутрішньоквартальних доріг, а також на зимове утримання виділено понад 3 млн.грн., що дозволило відремонтувати дороги на 15 міських вулицях площею 5,8 тис.м2 асфальтового покриття. Продовжені роботи з благоустрою прибудинкових територій і внутрішньоквартальних доріг, відремонтовано понад 1,0 тис. м2 асфальтового покриття біля будинків №6, 8, 10, 12 по вул.Сонячна, №17 по вулиці Нагорна, №20 по вулиці Гоголя, №77 по вулиці Михайлівська. Ці роботи планується продовжити в 2017 році на суму 1,2 млн.грн. 

З метою забезпечення безпеки дорожнього руху виконані роботи з встановлення дорожніх знаків в кількості 30 штук і 2 «лежачих поліцейських» по вулиці Воїнів Інтернаціоналістів. Постійно поновлюється дорожня розмітка. Крім того, міською радою підготовлені проекти по капітальному ремонту дорожнього покриття по вулицям Чернишевського, Кринична і Козацька на загальну суму 35,5 млн.грн. 

Робота міської ради та її виконавчого комітету протягом звітного періоду, спрямовувалась на вирішення питань щодо забезпечення належного функціонування закладів освіти, медицини, культури,  фізкультури та спорту. 

Установи закладів освіти міської ради  відвідують 5 тисяч 300 дітей, з них 88 дітей - переселенців.

44

У 2016 році на утримання закладів освіти за рахунок усіх джерел фінансування було направлено 83,2 млн.грн. в т.ч. за рахунок коштів місцевого бюджету -  37,0 млн.грн. 

Особлива увага була приділена питанню приведення учбових закладів в належний стан і підготовки їх до нового навчального року. 

На проведення капітальних та поточних ремонтів використано 4,4 млн.грн., в тому числі із місцевого бюджету виділено 2,9 млн.грн.

Виконано капітальні та поточні ремонти системи опалення у дитячих садках «Космос», «Топольок», «Чайка»  на суму 447,1 тис.грн. Здійснено  поточний ремонт м’якої покрівлі в дошкільному закладі  «Чайка» (44,8 тис.грн.).

В  загальноосвітніх навчальних закладах також проводились капітальні та поточні ремонти (2,0 млн.грн).

45

В Селидівській ЗОШ №2 частково виконано ремонт фасаду та відмостки,   відремонтовано підлогу в коридорах та спортивному залі  (153,7 тис.грн.).

В Селидівській ЗОШ №6 проведено гідрохімічне очищення системи опалення (199,0 тис.грн.).

В Українській ЗОШ №12 виконаний ремонт м’якої та шиферної покрівлі над харчоблоком, капітально відремонтовано перехід та туалетні кімнати (485,0 тис.грн.). 

46В Гірницькій ЗОШ №17 частково виконано капітальний ремонт м’якої покрівлі, відремонтовано котел, замінено димову трубу, проведено гідрохімічне очищення системи опалення, здійснено поточний ремонт  приміщень та частково облаштована відмостка. Загальна вартість робіт склала 237,7 тис.грн.

В Гірницькій ЗОШ №19 виконано поточний ремонт фасаду, проведено ремонт системи опалення і котла в Курахівській ЗОШ №22. Загальна вартість робіт склала 67,6 тис.грн.

Довгі роки в Цукуринській ЗОШ №26 не проводились капітальні ремонти. В цьому році капітально відремонтована м’яка покрівля, система опалення, виконані поточні ремонти приміщень. Загальна сума виділених коштів з місцевого бюджету склала майже 755,0 тис.грн.

47

Крім того, на виконання заходів програми по теплозбереженню, в гімназії, ЗОШ №1, №6 та №26 було замінено 219 вікон на металопластикові на загальну суму 1,5 млн.грн.

48

49

50

Для економії енергоресурсів та використання альтернативних джерел опалення у 2016 році були збудовані за рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку та місцевого бюджету 2 вугільні контейнерні  котельні в школі №6 та в дитячому закладі «Топольок» на загальну суму 4,6 млн.грн. 

51

52У зв’язку з тим, що у 2016 році, опорним закладом було визначено ЗОШ №6, за кошти місцевого бюджету (567,0 тис.грн) було розроблено проектно-кошторисну документацію та проведено експертизу за проектом «Реконструкція будівлі Селидівської загальноосвітньої школи І-ІІІ ступенів №6 (термомодернізація)» вартістю 12,3 млн.грн. У зв’язку з тим, що замовником, Департаментом капітального будівництва облгосадміністрації, двічі було відхилені пропозиції всіх учасників публічних торгів, реалізацію цього проекту було перенесено на 2017 рік.

На сьогоднішній день ведуться роботи щодо розробки проектно-кошторисної документації по капітальному ремонту внутрішніх приміщень даної школі з придбанням нових меблів та обладнання, а також благоустрою прилеглої території. Орієнтовна  вартість робіт складатиме 35,0 млн.грн. 

53

Продовжуються роботи щодо залучення інвестицій для проведення капітальних ремонтів (термомодернізації) в загальноосвітніх школах №1, №13 та  гімназії.  В попередньому році з міського бюджету на розробку проектної документації  направлено 400,0 тис.грн. У поточному році планується реалізувати ці проекти за рахунок  коштів ІІ траншу Європейського інвестиційного банку. Загальна вартість робіт по вищезазначеним проектам складе  41,7 млн.грн.

У поточному році за рахунок коштів обласного бюджету (780 тис.грн.) було поповнено матеріально-технічну базу в ЗОШ №1, 6, 12, у вигляді 39 нових комп'ютерів.

54

Міський бюджет протягом року забезпечував безкоштовним харчуванням 256 дітей пільгових категорій, з них 29 дітей-сиріт, 75 дітей, що залишилися без батьківського піклування,  118 дітей з малозабезпечених родин, 11 дітей, що потерпіли від наслідків аварії на ЧАЕС та 23 дітей учасників АТО.

55

У грудні 2016 року було підтримано депутатами та прийнято рішення щодо забезпечення безкоштовним харчуванням учнів 1- 4 класів, на що  з міського бюджету  виділено майже  2,5 млн.грн., також  в групах продовженого дня діти пільгових категорій отримують безкоштовні обіди.  Як і в попередньому році безкоштовним харчуванням охоплені діти 5-11 класів з багатодітних сімей, діти-інваліди, діти батьки, яких приймали участь в АТО та мають статус  учасника бойових дій. 

Міською радою постійно приділяється увага організації відпочинку і оздоровленню дітей. Традиційно, влітку в пришкільних таборах з денним перебуванням за кошти міського бюджету оздоровлено 300 дітей пільгових категорій, на що було виділено 65,0 тис.грн. з місцевого бюджету. За рахунок бюджетів усіх рівнів  оздоровлено 179 дітей на загальну суму 845,7 тис.грн., з них 490,0 тис.грн. - кошти міського бюджету.

56

До новорічних і різдвяних свят 1300 дітей пільгової категорії отримали подарунки на загальну суму 67,0 тис.грн. За запрошенням ОДА 20 дітей відвідали  театралізовану виставу на льодовій  арені «Альтаїр» в м.Дружківка.

Захищаючи житлові права дітей-сиріт і дітей, позбавлених батьківського піклування в віці від 18 до 23 років, з міського бюджету виділено 120 тис.грн. на ремонт 6 квартир отриманих у 2014-2015 роках. Також протягом року 6 чоловік з вищезазначеної категорії  отримали житло.

До нового навчального року Міжнародна організація «ЮНІСЕФ» забезпечила всіх учнів територіальної громади рюкзаками (3923 шт.) зі шкільним приладдям. Від представників дитячого фонду отримано спортивний інвентар у вигляді волейбольних, баскетбольних, футбольних м'ячів, каната, сіток, а також гімнастичних матів для загальноосвітніх шкіл № 1, 6, 12, 17 та гімназії на суму 223,2 тис.грн. Також фондом надано спонсорську допомогу 24 учням (ЗОШ №6, ЗОШ №12), за участь у волейбольному турнірі, у вигляді спортивної форми.

57

Філією чеської компанії «Людина в біді» надано допомогу загальноосвітнім школам №2 і №26 у вигляді сантехніки і комплектуючих до неї. 

Найважливішим завданням міської ради залишається поліпшення якості медичного обслуговування населення, зниження  і попередження  захворюваності. У 2016 році на виконання заходів установами охорони  здоров'я спрямовано 63,3 млн.грн., з них- 7,3 млн.грн. – кошти місцевого бюджету.

58

Всі медичні установи знаходяться в належному стані. У них створені умови для роботи медперсоналу та прийому хворих. Міською радою планомірно і комплексно проводяться заходи по привиду їх до європейських стандартів.

Для створення комфортних умов, в установах охорони здоров'я були проведені як поточні, так і капітальні ремонти. На ці цілі за рахунок усіх джерел фінансування було спрямовано понад 13,6 млн.грн., в тому числі 2,0 млн.грн. - кошти місцевого бюджету.

Для розвитку інфраструктури лікарських амбулаторій центру первинної медико-санітарної допомоги в минулому році виконані поточні ремонти загальною вартістю 272,0 тис.грн.

В лікарських амбулаторіях були проведені ремонти медичних, побутових та адміністративних кабінетів (41,0 тис.грн.).

Новий вид має амбулаторія в селищі Цукурине. Влітку були виконані роботи по заміні дерев'яних вікон і дверей на пластикові, відремонтовані медичні та допоміжні кабінети, мережа водопостачання та водовідведення, система опалення, замінено електропроводку, облаштовано ганок. Загальна вартість робіт склала понад 180,0 тис.грн.

59

Без уваги не залишилася і Курахівська лікарська амбулаторія №5, де обладнаний пандус для людей з обмеженими фізичними можливостями (20,0 тис.грн.).

60

У грудні 2016 року в амбулаторії №6 м.Українськ відкрито пральню. На ремонтні роботи з місцевого бюджету було виділено 15,4 тис.грн.

61

У 2015 році за рахунок коштів місцевого бюджету (154,1 тис.грн.) розроблений проект по будівництву блокової вугільної міні-котельні в амбулаторії №4 м.Гірник. Даний інвестиційний проект планується реалізувати в поточному році за рахунок коштів Європейського інвестиційного банку (І транш 2,7 млн.грн.).

На сьогоднішній день, вже підписано 5-ти сторонню угоду і подано до Міністерства регіонального розвитку тендерну документацію на погодження. 

У діяльність центру та його підрозділів впроваджуються електронні технології. Всі амбулаторії були обладнані локальною мережею, мають телефонний зв'язок, підключені до Інтернету. З 6 лікарських амбулаторій - 5 в повному обсязі забезпечені комп'ютерною технікою. Протягом минулого року було придбано 13 комп'ютерів та 7 мобільних телефонів загальною вартістю 145,4 тис.грн. Поступово створюються умови для взаємодії з населенням. Найближчим часом виклик лікаря додому можна буде здійснити не тільки за допомогою мобільного зв'язку, а й через Інтернет - ресурси.

62

В рамках реалізації міської програми «Місцеві стимули» у 2016 році на навчання до вищого навчального закладу, за рахунок місцевого бюджету (9,0 тис.грн.) направлена 1 людина. 

У відділеннях Селидівської центральної міської лікарні виконані поточні і капітальні ремонти загальною вартістю 13,3 млн.грн.

63

У хірургічному відділенні відремонтовано 2 палати і ліфт, в головному корпусі встановлено 3 металевих та 10 металопластикових дверей (198,0 тис.грн.). Також, в приміщеннях медичних установ виконані ремонтні роботи по заміні 385 вікон на металопластикові, на що було спрямовано 2,1 млн.грн. Повністю замінено вікна в головному корпусі і в будівлі інфекційного відділення міської лікарні.

Для проведення якісного обстеження населення в центральній міській лікарні в квітні місяці було відкрито сучасний рентген кабінет. Рентгенологічний цифровий комплекс на 2 робочих місця придбаний за обласні кошти (2,2 млн.грн.), Капітальний ремонт кабінету, виконаний за рахунок коштів міського бюджету (0,5 млн.грн.).

64

Наприкінці 2016 року за рахунок коштів Державного фонду регіонального розвитку (8,2 млн.грн.) та місцевого бюджету (0,9 млн.грн.) було розпочато реалізацію інвестиційного проекту з капітального ремонту (термомодернізації) інфекційного відділення.

65

В ході реалізації проекту замінено покрівлю та утеплено фасад, відремонтовані внутрішні приміщення, ґанок, замінені зовнішні і внутрішні двері, водопровідна, каналізаційна і опалювальна системи, встановлена ​​сантехніка.

66

Для оновленого інфекційного відділення в цьому році заплановано виділити понад 200,0 тис.грн. на придбання нових меблів та інвентарю. 

У 2016 році за рахунок коштів обласного бюджету в Селидівську міську лікарню було придбано 16-ти зрізний комп`ютерний томограф вартістю майже 10,0 млн.грн. На сьогоднішній день за кошти міського бюджету (1,2 млн.грн.) розпочато роботи з реконструкції приміщення під розміщення томографа. 

67

Для проведення термодернізаціі будівель головного корпусу міської лікарні, амбулаторій №1, 4, 6 за рахунок коштів місцевого бюджету та державного фонду регіонального розвитку було розроблено проектну документацію (1,5 млн.грн). Реалізація, цих проектів, очікується в 2017 році за рахунок коштів II траншу Європейського інвестиційного банку. Вартість робіт з капітальних ремонтів складе 74,0 млн.грн.

Для поліпшення матеріально-технічної бази закладів охорони здоров'я було придбано 87 одиниць медичного обладнання та апаратури. На ці цілі за рахунок усіх джерел фінансування було спрямовано 10,5 млн.грн., в тому числі 42,0 тис.грн. кошти місцевого бюджету.

Стан здоров'я і спосіб життя населення потребує особливої уваги. В останні роки у більшості дітей діагностують різні захворювання, значно зросла кількість школярів з порушенням опорно-рухової системи та серцево-судинними захворюваннями. Залучення дітей та молоді до здорового способу життя є одним з основних завдань нашого суспільства. 

68

На фінансування програми розвитку фізичної культури і спорту в 2016 році було виділено  4,5 млн.грн., з них кошти  місцевого бюджету – 3,4  млн.грн.

Фізичною культурою та спортом займається понад 7,5 тис.чоловік, з них у спортивних секціях – 2,6 тис.чоловік.

Традиційним  стало проведення в  нашому місті змагань  з футболу, боксу, спортивної аеробіки,  вільної боротьби та інших видів спорту.

Протягом 2016 року  на території міста проведено 81 міське спортивне змагання, до участі у яких залучено майже 8 тис.чоловік. 664 спортсмени прийняло участь в 93 обласних та національних змаганнях. На проведення спортивних заходів було витрачено 250,0 тис.грн., з них 140,0 тис.грн кошти міського бюджету.

69

У Кубку України з боксу та Відкритому Всеукраїнському турнірі серед чоловіків «48-й Меморіал Макара Мазая» переміг Кравченко Ростислав, якому  рішенням Селидівської міської ради, як перспективному спортсмену, було призначено щомісячну муніципальну стипендію у розмірі 1,5 тис.грн. 

На проведення поточних ремонтів стадіонів в містах Селидове, Гірник та Українськ за кошти міського бюджету придбано будівельні матеріали загальною вартістю 75,0 тис.грн. 

70

Вперше за 20 років створено комфортні умови для занять спортом у спортивному залі стадіону «Авангард» м. Гірник. Було виконано роботи по відновленню системи опалення та встановлено новий електричний котел (31,0 тис.грн).

В закладах фізкультури та спорту замінено 35 віконних блоків, загальною вартістю 403,0 тис.грн. 

Крім того, для створення комфортних умов зайняття спортом у Гірницькому  центрі фізичного здоров'я населення за рахунок бюджету міста Селидове, в сумі 63,2 тис.грн., у залі для занять спортивною аеробікою було замінено стару підлогу на ламінат, виконано поточний ремонт м’якої покрівлі над залом боксу та проведені роботи по облаштуванню 23-х віконних  відкосів.

71

Для ремонту залу спортивної аеробіки дитячо-юнацької спортивної школи м.Селидове, за кошти місцевого бюджету (109,0 тис.грн.), придбано будівельні матеріали та розпочато ремонтні роботи по влаштуванню тренувального залу.                                               

72На проведення поточних ремонтів стадіонів у містах Селидове, Гірник, Українськ з міського бюджету спрямовано 35,0 тис.грн. Для утримання в належному стані футбольного поля стадіону «Авангард» м.Гірник придбана електрична газонокосарка (4,1 тис.грн.). 

У минулому році за рахунок коштів місцевого бюджету (7,0 тис.грн.) у секції футболу був оновлений спортивний інвентар новими м'ячами і фішками.

73

Також для проведення спортивно-масових заходів придбана акустична система (29,2 тис.грн.) та стільці (9,2 тис.грн.). 

Приймаючи участь в волонтерському проекті «Відповідальні громадяни» вдалося отримати гранти на суму 24,0 тис.грн. у вигляді м'ячів, гімнастичної стінки і матів для баскетбольної секції спортивного залу стадіону «Авангард» м. Гірник. Спортивний клуб  ім. Шведченка  отримав від Спілки воїнів афганців лівобережжя (м.Київ) благодійну допомогу - боксерський ринг.

На сьогоднішній день залишається актуальним питання  відновлення басейну. Це питання вимагає комплексного рішення. Першим кроком у 2016 році, стала розробка проектно-кошторисної документації та проведення державної експертизи «Технічного переоснащення Дитячо-юнацької спортивної школи м. Селидове і котельної» загальною вартістю 7,2 млн.грн. Даний проект планується реалізувати у 2017 році за рахунок коштів ІІ траншу Європейського інвестиційного банка. Наступними етапами стануть відновлення роботи басейну та термомодернізація будівлі ДЮСШ.

У 2017 році в рамках святкування 85-ї річниці Донецької області заплановано здійснення заходів по будівництву 3 спортивних майданчиків зі штучним покриттям та 7 спортивних майданчиків з антивандальним тренажерним обладнання, загальною вартістю майже 4 млн.грн. За рахунок коштів місцевого бюджету заплановано виділити 380,0 тис.грн. на виготовлення проектно-кошторисної документації та будівництво основи спортивних майданчиків. 

74

За рахунок коштів державного фонду регіонального розвитку (7,5 млн.грн.) планується закупівля та облаштування футбольного поля з штучним покриттям на стадіоні «Шахтар» м.Селидове. 

З метою усебічного розвитку підростаючого покоління в місті збережено оптимально розвинуту  мережу установ закладів культури, на утримання яких у 2016 році з місцевого бюджету направлено 9 млн.грн.

75

Учасники художньої самодіяльності гідно представляють наше місто  на обласних, всеукраїнських і міжнародних конкурсах. 

Яскравими виступами запам'яталися наші талановиті земляки на Регіональних святах в Донецькій області: «Ми Купала носимо, вас на свято просимо» (Великоновоселківський район), «Чорне золото Донбасу» (м.Покровськ), «Рід наш красний» (Добропільський район).

Народний вокальний ансамбль «Горлиця», «Червона калина», а також солісти - Вікторія Самойленко та Юлія Турянська, взяли участь в міжнародному фестивалі національних культур «Таврійська родина» (м.Генічеськ, Херсонської області).

76

Протягом звітного періоду творчі колективи та солісти-вокалісти брали участь в п'яти конкурсних заходах вищого рівня, на яких отримали 3 гран-прі та зайняли 16 призових місць у різних номінаціях та вікових категоріях. 

В минулому році учні музичних шкіл зайняли 10 призових місць у відкритих регіональних конкурсах юних піаністів, баяністів та акордеоністів: «Весняні барви» (м Курахово), «Прокоф'євська акація», «Музичні проліски» (м.Покровськ). 

77

Протягом року звання «народний» підтвердили 2 колективи: народний оркестр народних інструментів ім.Ф.Коровки і народний вокальний ансамбль «Рябінушка». Присвоєно звання «народний» вокальному ансамблю «Горлиця», а звання «зразковий» - танцювальному колективу «Бонус».

78

В рамках Всеукраїнського інтеграційного проекту «Український Донбас» в наших містах і селищах в минулому році відбулося 10 вистав і концертів творчих колективів Чернігівщини, Херсонщини, Києва. 

79

Відродженню самобутніх народних традицій сприяє організація і проведення масових гулянь на центральній площі міста присвячених Новорічним та Різдвяним святам, Масляній і іншим заходам.

Напередодні Нового року для мешканців і гостей міста Селидове, міською радою спільно з депутатським корпусом, підготовлений сюрприз. Головну міську ялинку прикрасили новою ілюмінацією, площу і центральну вулицю - яскравими світлодіодними гірляндами, які тепер будуть традиційними в ці свята.

80

Піднесений настрій жителям міста у зимову ніч допоміг створити неповторний фейєрверк. 

81

Міська рада активно співпрацює з представниками збройних сил України, частини яких, дислокуються на території нашої громади. Військовослужбовці беруть участь у підготовці та проведенні міських заходів. Гарячий чай і каша, приготовані в умовах військово-польової кухні, надає святам особливу атмосферу. 

82

У 2016 році на міському рівні було проведено 30 заходів, в яких взяло участь понад 25 тис.чол, на що з місцевого бюджету направлено 617,0 тис.грн. 

83

Протягом року в установах культури були виконані поточні і капітальні ремонти на суму 751,0 тис.грн. Здійснено частковий ремонт шиферної покрівлі, опалювальної, водопровідної і каналізаційної систем в будинках культури. В рамках проекту «Відповідальний громадянин» в будинку культури Селидове відремонтована туалетна кімната і замінена сантехніка. У двох кімнатах, виділених для роботи активу переселенців, виконаний ремонт, встановлені енергозберігаючі вікна та двері.

У музичних школах міст Селидове і Гірник замінено 110 вікон на металопластикові (600,0 тис.грн.) та виконано оздоблення відкосів, частково відремонтована шиферну покрівлю, в двох кімнатах замінені двері і покладений лінолеум.

84

В теперішній час вирішується питання щодо ремонту будівлі Будинку культури за рахунок коштів ІІ траншу Європейського інвестиційного банку загальною вартістю 11,2 млн.грн. 

В рамках проекту «Підтримка стабілізації громад, які постраждали під час конфлікту на Донбасі», який здійснюється Міжнародною Організацією з Міграції в Україні, за підтримки Уряду Японії, закінчується реалізація інвестиційного проекту по ремонту І поверху приміщення центральної міської бібліотеки для дорослих. Вже замінено вікна, зовнішні і внутрішні двері, відремонтовані водопровідна і каналізаційна системи, обладнані санітарно-технічні приміщення, в тому числі для відвідувачів з обмеженими фізичними можливостями, облаштований пандус. Частково завезені меблі, обладнання, комп'ютерна техніка, мультимедійна установка та інше. За рахунок коштів міського бюджету (30,0 тис.грн.) проведено роботи по підготовці стін для нанесення мурала.

85

Урочисте відкриття оновленого закладу планується в березні. 

З метою залучення молоді до активної громадської діяльності в 2017 році на базі центральної міської бібліотеки для дорослих планується відкриття молодіжного центру. Це дозволить створити умови для творчого розвитку особистості, самоосвіти та виховання патріотизму у молоді. Для реалізації даного проекту з міського бюджету планується виділити 300,0 тис.грн.

Особлива увага приділяється вирішенню питань соціального захисту найбільш незахищених верств населення: пенсіонерів, інвалідів, чорнобильців, ветеранів війни, малозабезпечених та багатодітних сімей, внутрішньо переміщених осіб та  учасників бойових дій в  АТО, тобто людей, які найгостріше відчувають потребу в підтримці. 

Соціальний захист вищезазначених верств населення забезпечується шляхом надання житлових субсидій та інших видів соціальної допомоги. 

У зв’язку зі змінами у законодавстві щодо спрощення порядку надання житлових субсидій населенню та підвищення тарифів на комунальні послуги, у 2016 році значно зросла кількість отримувачів житлових субсидій. Так, протягом звітного періоду майже 7-ми тисячам сімей призначено субсидій на суму 29,1  млн.грн., в тому числі 657 особам на придбання твердого палива та скрапленого газу на суму 1,8 млн.грн.

86

Середній розмір субсидії на житлово-комунальні послуги в опалювальний період поточного року в порівнянні з минулим роком збільшився з 620,54 грн.  до 1,9 тис.грн., на тверде паливо – з 1,8 тис.грн. до 2,2 тис.грн..

На реалізацію соціальних ініціатив, направлених на захист незахищених верств населення у 2016 році з місцевого бюджету було направлено 1,2 млн.грн. на виплату пільг, муніципальних стипендій та матеріальної  допомоги. Здійснювались компенсаційні виплати інвалідам по зору за користування телефоном та  особам, які надають соціальні послуги.  

87

За рахунок коштів міського бюджету 17- ти ветеранам війни та учасникам АТО  були надані пільги  по зубопротезуванню, 30 учасникам АТО, які мешкають на території міської ради, виплачувалась муніципальна стипендія. В 2016 році,  для цієї категорії в м. Селидовому зарезервовано 19 земельних ділянок.

У 2016 році з місцевого бюджету  було виділено 7,0 тис.грн. на перевезення до Костянтинівського медичного реабілітаційно-діагностичного центру 36 чорнобильців для проходження безкоштовного профілактичного огляду. У подальшому 5 з них було проліковано в денному стаціонарі центру. 

Останні два роки Державним бюджетом України не здійснювались компенсаційні виплати  автоперевізникам за перевезення пільгової категорії громадян. В кінці року, при формуванні міського бюджету на 2017 рік, депутатами підтримано та прийнято рішення щодо виділення коштів у суму 200,0 тис.грн. на виплату часткової компенсації збитків за перевезення пільгових верст населення. 

Трагічна подія, яка сталася на початку 2016 року у м.Українськ не залишила байдужим  жодного мешканця нашого міста. 15 січня у житловому будинку №29 по вул.Чкалова стався вибух газового балону, внаслідок чого загинули  мати та 2 дітей, залишивши сиротою неповнолітню дівчинку. 

88

Завдяки злагодженої роботи Селидівської та Української міських рад, службам порятунку, державним, комунальним та приватним підприємствам, в найкоротші терміни було ліквідовано наслідки вибуху. 13-ти мешканцям зазначеного будинку з бюджету міста Селидове було виділено 650,0 тис.грн. матеріальної допомоги, з бюджету міста Українська – 104,5 тис.грн.

Навесні 2016 року Донецькою облдержадміністрацією надано допомогу, міському пункту станції швидкої допомоги та 13-му Державно пожежно-рятувального загону, в оновленні автопарків новою сучасною технікою, загальною вартістю понад 8,0 млн.грн.

89

Три автомобіля марки Пежо, які обладнано згідно з європейськими стандартами, щоденно надають екстрену медичну допомогу нашим жителям.

90

А подарований автомобіль, марки «МАЗ-МАN», допомагає рятувальникам швидко і якісно виконувати свою роботу. Для оновлення матеріально-технічної бази 13-го пожежно-рятувального загону, міською радою придбано 44 комплекти нової форми і 17 кисневих масок на загальну суму 77,0 тис.грн. 

91

Активну участь у житті нашої громади приймає народний депутат України Сажко Сергій Миколайович. Так, в минулому році Селидівській центральній міській лікарні був подарований інкубатор для новонароджених, а першокласникам Української загальноосвітньої школи №12, новий кабінет із сучасним обладнанням.

92

93

Для маленьких жителів міста Селидове, селищ Курахівка та Гострий були обладнані дитячі ігрові майданчики, на яких встановлено гойдалки та гірки.

94

95

 

Також надано допомогу спортсменам дитячої-юнацької спортивної школи ім.В.В.Мірошниченко (м.Українськ) в ремонті і обладнанні залу для занять пауерліфтингом.

96

Не забуває Сергій Миколайович ветеранів та інвалідів. Для реабілітації людей з обмеженими фізичними можливостями придбана та встановлена фітнес-станція в приміщенні міської організації інвалідів «Вікторія». 

97

Скрутне становище, яке склалось у східній частині України підштовхнуло громадян нашого міста об’єднатися і допомогти людям, що потребують підтримки. 

Вимушеним переселенцям надається всебічна допомога. Селидівською міською радою в міському центрі соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді організовано пункт прийому гуманітарної допомоги. Небайдужі мешканці та підприємці міста забезпечили переселенців теплими речами, продукти харчування, засобами гігієни та іншим.

98

Налагоджена  взаємодія  між міською владою  та громадськими організаціями що надають благодійну допомогу  особам, які опинилися в скрутних життєвих обставинах.

99

Це Чеська неурядова гуманітарна організація «Людина в біді», міжнародна організація «Врятуємо дітей»; міська організація товариства Червоного Хреста України; громадські організації «МИ Є» та «Українські рубежі»; Центр підтримки сім’ї в рамках проекту ЮНІСЕФ та ООН, християнські та протестантські церкви, та інші. Загальна вартість наданої гуманітарної допомоги всіх видів для переселенців і мешканців міст та селищ за минулий рік склала понад 20,0 млн.грн. 

Станом на 01.01.2017 року  на обліку в управлінні соціального захисту перебуває 13 тис. осіб з числа внутрішньо переміщених. 

Незважаючи на  труднощі, переселенці змогли адаптуватися на новому місці, знайти роботу, житло і реалізувати себе. З серпня 2015 року на базі Будинку культури здійснює свою діяльність Актив переселенців на чолі з Марією Петрушкевич.

100

Ініціативна група бере активну участь в житті міста. Так, в рамках проектів «Соціальні роботи на благо громади»

101

і «Відповідальний громадянин» були виконані роботи з благоустрою скверу, парку відпочинку і дитячого майданчика по вул.Гоголя. Встановлені нові гойдалки та пісочниця.

102

103

Протягом двох років активом було прийнято участь у 120 заходах по видачі гуманітарної допомоги переселенцям, так і малозабезпеченим жителям наших міст і селищ. 

Ми дуже раді, що переселенці знайшли себе на новому місці, адже для багатьох з них наше місто стало другим домом!

Для висвітлення діяльності міської ради  та розвитку інформаційного простору в січні 2016 року був створений офіційний веб-сайт міста Селидове. На сайті постійно висвітлюється діяльність роботи міської ради, виконавчого комітету, громадської ради, організацій, установ та структурних підрозділів міської ради.

104

Крім того, публікується інформація щодо процесів децентралізації, спрощення правил надання субсидій на житлово-комунальні послуги, впровадження системи електронних державних закупівель „ProZorro”, надання соціальної та психологічної допомоги учасникам АТО та вимушеним переселенцям тощо.  Також міський сайт дозволяє встановлювати зворотний зв'язок з жителями нашого міста, що надає можливість всім бажаючим бути залученими в процес прийняття рішень для поліпшення якості життя населення. 

З метою удосконалення діалогу між владою і громадою, вирішення соціально значущих питань та залученню жителів міста Селидове до участі у бюджетному процесі,  міською радою було прийнято рішення про створення Бюджету громадських ініціатив. На 2017 рік бюджет участі складає 750,0 тис.грн.

Тому, ми чекаємо від представників громади міста, об’єднань співвласників багатоквартирних будинків та органів самоорганізації населення  проекти, які б могли реалізуватись в рамках вищезазначеної програми. Адже, лише спільними зусиллями можливо зробимо наше місто комфортним для проживання! 

На сьогоднішній день в місті Селидове активно працюють органи самоорганізації населення - це 2 селищних, 56 вуличних і квартальних комітетів, 255 ОСББ. 

105

Їх очолюють небайдужі люди, які на добровільних засадах готові брати участь у справах своєї вулиці, селища, міста. Міською радою спільно з органами самоорганізації населення розглядаються питання благоустрою, визначаються першочергові проблеми та шляхи їх вирішення. 

Останні роки стали особливо важливими в розвитку громадянського суспільства.

106

В серпні 2016 року при Селидівському міському раді створена громадська рада, головою якої обрано Лялюєву Ларису Юріївну. До складу ради увійшло 35 представників інституцій громадськості. Основною метою створення громадської ради є підвищення ініціативи громадськості у вирішенні соціально-економічних проблем міста.

Ми розуміємо, що ефективність діяльності цього інституту демократії залежить насамперед від злагодженої роботи громадської ради та місцевої влади. 

Сьогодні час визначило для нас цілий ряд завдань, з яких ключовим і пріоритетним є створення сильної об'єднаної громади, підтримка децентралізації та реформи місцевого самоврядування. 

В рамках децентралізації влади в січні минулого року нашому місту одному з перших в Україні були передані містобудівні повноваження від Державної архітектурно-будівельної інспекції України, що дало можливість ефективно отримувати дозвільні документи на будівництво об'єктів, спростити здійснення моніторингу, виявляти незаконні забудови.

На виконання закону України «Про добровільне об'єднання територіальних громад» у грудні мною ініційовано створення об'єднаної територіальної громади з центром у м.Селидове. Дане питання було розглянуто на сесії міської ради. Пропозиції направлені в сусідні громади для обговорення і прийняття рішень. 

107

Я впевнений, що вивчення досвіду роботи раніше об'єднаних громад на території України та області, глибокий аналіз даної проблеми, широка інформаційна робота громадськості дасть можливість максимально ефективно вирішити поставлені завдання і досягти конкретного результату.

Від імені міської ради, її виконавчого комітету, від себе особисто висловлюю щиру вдячність кожному мешканцю громади за терпіння, виваженість, розуміння і підтримку. За те, що своєю щоденною працею ви демонструєте любов та відданість до свого міста. 

108

Тільки спільними зусиллями зробимо усе  задля достойного життя,  миру та добробуту нашої громади! 

Дякую усім за спільну та результативну роботу!