Шановні громадяни!

Доводимо до вашої уваги, що на виконання Постанови Кабінету міністрів України від 13 травня 2013 року № 333 «Про запровадження Порядку придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання, знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів в закладах охорони здоров’я», наказу МОЗ України від 07.08.2015 № 494 «Про деякі питання придбання, перевезення, зберігання, відпуску, використання та знищення наркотичних засобів, психотропних речовин і прекурсорів у закладах охорони здоров’я» в КНП «Центр первинної медико-санітарної допомоги Селидівської міської ради» змінена організація проведення знеболюючої  терапії хворим на онкологічну патологію. Хворому або його близьким надається можливість проводити знеболювання самим.

Нами збережений порядок, коли за призначенням лікаря загальної практики-сімейної медицини та бажанням хворого, знеболююча терапія буде проводитися медичними працівниками вдома, як це робилося раніше. За такої організації хворий залишається залежним від часу приїзду медичних працівників, які здійснюють знеболювальне.

Іншою організаційною формою є проведення знеболювання хворому на онкологічну патологію, за його бажанням, не медичними працівниками, а членами його сім’ї, опікунами або піклувальниками. Для запровадження такої форми проведення знеболювання хворий подає заяву на ім’я головного лікаря Центру про виконання призначень лікарських засобів не медичними працівниками, а особою, яка здійснює догляд за ним. В такому разі за призначенням лікаря загальної практики-сімейного лікаря знеболюючі лікарські засоби будуть надані особі, яка отримала дозвіл на виконання призначень лікаря. Таким чином, знеболювання буде проводитися в той час, коли це найбільш потрібно хворому.

Особа, якій дозволено проводити знеболювання хворому, отримає інформаційний лист про правила використання наркотичних засобів, пам’ятку про права, обов’язки та кримінальну відповідальність, на випадок порушення правил зберігання препаратів наркотичних засобів, їх використання не за призначенням, або передачу іншим особам, а також листок призначень, де буде проставлятися час застосування наркотичного засобу та засвідчувати виконання призначень своїм підписом.

Передбачається і така організаційна форма проведення знеболюючої терапії, коли хворий за своїм бажанням, відповідно до призначень лікаря, буде проводити її сам. Перелік документів для запровадження такого порядку знеболювання залишається таким, яким він викладений вище.

Наголошуємо на тому, що у нас сформувалася усталена думка про те, що знеболювальна терапія може проводитися наркотичними засобами тільки ін’єкційним шляхом, але це не так. Зараз нашою фармакологічною промисловістю випускаються опійні анальгетики в формах пігулок. За ефективності дії вони такі ж самі, як і ін’єкційні форми наркотичних засобів, але значно зручніші для використання.

На ранніх стадіях захворювання лікарі Центру будуть призначати хворим для  проведення знеболюючої терапії наркотичні засоби у вигляді пігулок.

Запровадження нової організаційної форми роботи з проведення знеболювання хворим є  значним кроком назустріч людям, який вони та медичні працівники чекали багато років.