Корисна інформація

Донецькою торгово-промисловою палатою за підтримки облдержадміністрації в межах виконання Регіональної програми розвитку малого та середнього підприємництва Донецької області на 2017–2018 роки розпочинається цикл безкоштовних семінарів із бізнес-планування «Використання інструментів бізнес-планування та проектної діяльності в стратегічному плануванні підприємницької діяльності». На семінарах слухачі дізнаються про використання бізнес-планів для здійснення бізнесу, отримають можливість навчитися аналізувати бізнес-ідеї, комплексно організувати власний бізнес у рамках обраних стратегій.

Семінари пройдуть з 10.00 до 17.00 у містах:

Бахмут – 26 червня 2018 року;

Костянтинівка – 27 червня 2018 року;

Слов’янськ – 02 липня 2018 року;

Дружківка – 03 липня 2018 року;

Краматорськ – 26 липня 2018 року;

Покровськ – 27 липня 2018 року.

Анонси заходів будуть розміщені на сайті Донецької ТПП:  http://donetskcci.com та сторінці у Facebook: facebook.com/Donetskcci .

Реєстрація на участь у семінарах обов’язкова за посиланням: https://bit.ly/2IDOklX.

Крім того, запрошуємо суб’єктів підприємництва долучитися до постійно діючого проекту «4ROUND» - гарячої лінії з бізнес-планування, яка працює щочетверга. Це 4 відкриті вікна консультантів з бізнес-планування та менеджменту протягом 1 години у четвер щотижня ( час узгоджується через попередній запит на консультацію за наступною формою https://bit.ly/2HHLCKS). Комунікації відбуваються у режимах e-mail, мобільного зв’язку, Skype, Viber. Час однієї усної консультації – 20 хвилин.

 

Національний форум «Час зростати!»

26 червня 2018 року Торгово-промислова палата України спільно з проектом  FORBIZ в рамках ініціативи EU4Business проводить 2-ий щорічний Національний Форум розвитку МСБ 2018 «Час зростати!», який проходитиме з 9:00-16:00 ТПП України (м. Київ, вул. Велика Житомирська, 33).

Форум збере близько 500 представників малих та середніх підприємств, організацій підтримки бізнесу, уряду, а також міжнародного співтовариства донорів і фінансових установ, що перетворить його на найбільшу національну подію, орієнтовану на розвиток та зростання МСБ в Україні.

Формат передбачає насичену програму, яка складається з тематичних дискусійних панелей, які присвячені питанням імплементації європейських програм підтримки МСБ в Україні, доступним фінансовим інструментам від національних і міжнародних фінансових установ та презентацій успішних історій від українських підприємців з різних галузей економіки.

Під час Форуму буде проведено виставки програм та проектів підтримки бізнесу від національних та міжнародних організацій, у тому числі українських фінансово-кредитних установ.

Також передбачається проведення трьох практичних воркшопів для представників бізнесу за наступними темами: Європейські програми Enterprise Europe Network та Erasmus for Young Entrepreneurs (інтернаціоналізація бізнесу, пошук нових ринків та партнерів), експорт до ЕС та обмін досвідом і налагодження ділових зв’язків з німецькими підприємствами в рамках програми від німецького уряду Fir for partnership with Germany.

Реєстрація на Форум за посиланням:

https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSd2OSdQxpWIw7EtWqrcAu_VjjEWFR6yVq1QcmXBVxrpdQYNFQ/viewform .

Додаткова інформація за тел.: +38 (044) 586-40-67 (Проектний офіс ТПП України)

 

 Про реєстрацію пасік

 

Шановні пасічники!

Для забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних та юридичних осіб, які займаються бджільництвом, на сьогодні є актуальним питання налагодження дієвого діалогу між пасічниками, агровиробниками та органами місцевого самоврядування.

Доводимо до вашого відома деяку інформацію щодо правового регулювання бджільництва.

Зокрема, відносини щодо розведення, використання та охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулюються та визначаються законами України «Про бджільництво», «Про захист рослин», «Про ветеринарну медицину», "Про племінну справу у тваринництві", "Про тваринний світ", "Про рослинний світ", "Про безпечність та якість харчових продуктів" та іншими нормативно-правовими актами.

Серед іншого, питання реєстрації пасік, видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, породного районування бджіл, ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва, попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, в тому числі пестицидами, попередження пасічників про використання засобів захисту рослин регулюються:

  1. Порядком реєстрації пасіки, Порядком видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, планом породного районування бджіл, Правилами ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва, що затверджені наказом Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук від 20 вересня 2000 року № 184/82 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва», зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 р. за № 736/4957 або є додатками до нього;

  2. Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженою наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2001 р. за № 131/5322;

  3. Инструкцией по профилактике отравления пчел пестицидами Государственной ветеринарной инспекции главного Управления ветеринарии Государственного агропромышленного комитета СССР от 14 июня 1989 года (далі – інструкція). Зазначена інструкція діє на території України відповідно до постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12 вересня 1991 року № 1545-ХІІ.

На сьогодні Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Держпродспоживслужбою, із залученням проектів технічної допомоги ЄС, експертів галузі та представників громадських об’єднань працює над оновленням законодавства з питань бджільництва.

Також з метою упередження фактів отруєння бджіл до вашої уваги пропонуються Методичні рекомендації, розроблені членами Всеукраїнського громадського об’єднання «Спілка пасічників України». Файл додається.

Сподіваємось, що вказана інформація щодо правового регулювання бджільництва буде для вас корисною.