Корисна інформація

Онлайн-тренінги «Розпочни свій бізнес» від Міжнародної організації праці

Онлайн-тренінги «Розпочни свій бізнес» від Міжнародної організації праціПроект «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який здійснюється Міжнародною організацією праці за фінансування Міністерства закордонних справ Данії, підтримки Міністерства розвитку економіки, торгівлі та сільського господарства України, а також участі Офісу розвитку малого і середнього підприємництва (SMEDO), запрошує майбутніх підприємців та підприємців початківців здобути унікальні знання і навички ефективного ведення підприємницької діяльності на онлайн-тренінгу «Розпочни свій бізнес» за програмою Міжнародної організації праці та дізнатися більше про залучення фінансування від представників банків-партнерів державної програми доступних кредитів 5-7-9 та експертів SMEDO.

343

Програма онлайн-тренінгу включає такі теми:

• бізнес-план
• маркетинг
• робота з персоналом
• закупівлі
• розрахунок собівартості
• фінансове планування
• стартовий капітал.

Додатково буде презентовано державну програму доступних кредитів 5-7-9% та важливі аспекти планування власної справи для залучення зовнішнього фінансування. Один онлайн-тренінг складається з трьох групових тригодинних уроків, що включають п’ять сесій, які проводяться сертифікованими Міжнародною організацією праці тренерами, а також індивідуальних консультацій щодо розроблення бізнес-плану.

342

Для участі необхідно заповнити реєстраційну форму.

Дедлайн - 05 травня 2021 року.

Відібрані учасники отримають лист-запрошення від організаторів із усіма логістичними та програмними деталями.

Участь в онлайн-тренінгах «Розпочни свій бізнес» безоплатна. Організатори забезпечують учасникам доступ до електронних навчальних матеріалів.

Онлайн-тренінги «Розпочни свій бізнес» організовує Ресурсний центр ГУРТ у рамках проекту «Інклюзивний ринок праці для створення робочих місць в Україні», який здійснюється Міжнародною організацією праці за фінансування Міністерства закордонних справ Данії.

 

 

 Про реєстрацію пасік

 

Шановні пасічники!

Для забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних та юридичних осіб, які займаються бджільництвом, на сьогодні є актуальним питання налагодження дієвого діалогу між пасічниками, агровиробниками та органами місцевого самоврядування.

Доводимо до вашого відома деяку інформацію щодо правового регулювання бджільництва.

Зокрема, відносини щодо розведення, використання та охорони бджіл, виробництва, заготівлі та переробки продуктів бджільництва, ефективного використання бджіл для запилення ентомофільних рослин сільськогосподарського призначення, інших видів запилювальної флори, створення умов для підвищення продуктивності бджіл і сільськогосподарських культур, забезпечення гарантій дотримання прав та захисту інтересів фізичних і юридичних осіб, які займаються бджільництвом, регулюються та визначаються законами України «Про бджільництво», «Про захист рослин», «Про ветеринарну медицину», "Про племінну справу у тваринництві", "Про тваринний світ", "Про рослинний світ", "Про безпечність та якість харчових продуктів" та іншими нормативно-правовими актами.

Серед іншого, питання реєстрації пасік, видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, породного районування бджіл, ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва, попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, в тому числі пестицидами, попередження пасічників про використання засобів захисту рослин регулюються:

  1. Порядком реєстрації пасіки, Порядком видачі ветеринарно-санітарного паспорта пасіки, планом породного районування бджіл, Правилами ввезення на територію України та вивезення за її межі бджіл та продуктів бджільництва, що затверджені наказом Міністерства аграрної політики України, Української академії аграрних наук від 20 вересня 2000 року № 184/82 «Про затвердження нормативно-правових актів з питань розвитку бджільництва», зареєстрованих в Міністерстві юстиції України 23 жовтня 2000 р. за № 736/4957 або є додатками до нього;

  2. Інструкцією щодо попередження та ліквідації хвороб і отруєнь бджіл, затвердженою наказом Головного державного інспектора ветеринарної медицини від 30.01.2001 № 9, зареєстрованим в Міністерстві юстиції України 12 лютого 2001 р. за № 131/5322;

  3. Инструкцией по профилактике отравления пчел пестицидами Государственной ветеринарной инспекции главного Управления ветеринарии Государственного агропромышленного комитета СССР от 14 июня 1989 года (далі – інструкція). Зазначена інструкція діє на території України відповідно до постанови Верховної Ради України «Про порядок тимчасової дії на території України окремих актів законодавства Союзу РСР» від 12 вересня 1991 року № 1545-ХІІ.

На сьогодні Міністерство аграрної політики та продовольства України спільно з Держпродспоживслужбою, із залученням проектів технічної допомоги ЄС, експертів галузі та представників громадських об’єднань працює над оновленням законодавства з питань бджільництва.

Також з метою упередження фактів отруєння бджіл до вашої уваги пропонуються Методичні рекомендації, розроблені членами Всеукраїнського громадського об’єднання «Спілка пасічників України». Файл додається.

Сподіваємось, що вказана інформація щодо правового регулювання бджільництва буде для вас корисною.