Програми підтримки підприємництва

ПРОЕКТ USAID «ЕКОНОМІЧНА ПІДТРИМКА СХІДНОЇ УКРАЇНИ» АНОНСУЄ ЩОРІЧНЕ ОГОЛОШЕННЯ ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОГРАМИ 

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – «Економічна підтримка Східної України» (Проект USAID) шукає партнерів серед бізнесу, неурядових організацій (НУО) та державних установ для співпраці з метою створення нових економічних можливостей на Сході України.

Через програму грантів Проект USAID допоможе громадянам, які постраждали від конфлікту, отримати необхідні знання для відкриття своєї справи (бізнесу), а підприємствам – покращити свою діяльність, вийти на нові ринки і розвиватися завдяки сталим та інклюзивним бізнес-моделям.

Для подолання наслідків конфлікту на Cході України Проект USAID надає можливість місцевим жителям покращувати рівень життя та розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, а також виходити на нові ринки в Україні, Європейському Союзі (ЄС) та інші міжнародні ринки. Проект робить особливий наголос на роботі з внутрішньо переміщеними особами (ВПО), жінками, молоддю, ромами та іншими малопредставленими групами, щоб забезпечити їх участь в економічному розвитку регіону.

Більш детальна інформація про реалізацію програми грантів Проекту розміщена за посиланням https://www.dai-global-grants.com/UkraineERA За цим посиланням можна також подати заявку (попередній план/концепцію) та знайти більш детальну інформацію щодо критеріїв визначення, відбору та фінансування проектів в рамках щорічного оголошення програми грантів Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України».

287

 

ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

З метою інформаційної підтримки та розвитку підприємницької діяльності малого та середнього бізнесу в умовах карантину, Державна установа «Офіс з просування експорту України» на електронній сторінці за адресою: https://epo.org.ua/covid19/ на щоденній основі розміщує актуальну інформацію про доступні інструменти для фінансування підприємницької діяльності та державні програми для забезпечення безперервної діяльності бізнесу, поради щодо коригування стратегій та бізнес-планів, можливості для розвитку підприємств та профілактичні заходи, направлені на протидію розповсюдження Covid-19.

107

 

ПРОГРАМА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СХІДНОЇ УКРАЇНИ

Данська Рада у справах Біженців (Danish Refugee Council) за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation/SDC) і Департаменту Міжнародного Розвитку Великобританії (Department for International Development /DFID) розпочинає новий проект, спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, у стабілізації їх життя, досягненні довгострокових рішень шляхом працевлаштування, самозайнятості та отримання доходів, можливостей професійної освіти, зміцнення інституційного потенціалу та змін в законодавстві Україні.

Географія проекту: Підконтрольна Україні територія Луганської області (включаючи Попаснянський, Новоайдарський, Станично-Луганський, Біловодський, Старобільський, Кремінський, Сватівський, Міловський, Марківський, Новопсковський, Білокуракинський, Троїцький райони; міста Лисичанськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк), підконтрольна Україні територія Донецької області (включаючи Лиманський, Слов’янський, Бахмутський, Олександрівський, Костянтинівський, Добропільський, Покровський, Ясинуватський, Мар’їнський, Великоновосілківський, Волноваський, Нікольський, Мангушський райони; міста Авдіївка, Бахмут, Вугледар, Торецьк, Мирноград, Добропілля, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Лиман, Покровськ, Маріуполь, Новогродівка, Селидове, Слов’янськ).

29

В рамках цього проекту планується впровадження наступних компонентів:

1. ПРОГРАМА НАДАННЯ БІЗНЕС-ГРАНТІВ НА ПОЧАТОК НОВОГО ТА ВІДНОВЛЕННЯ АБО РОЗШИРЕННЯ ІСНУЮЧОГО БІЗНЕСУ

Цей компонент передбачає надання бізнес-грантів, в залежності від індивідуальних потреб ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, на початок нового та відновлення або розширення існуючого бізнесу.

Учасники програми: ВПО з районів з нестабільною політичною і військовою ситуацією, зареєстровані та проживають на території Донецької та Луганської областей, а також жителі Донецької та Луганської областей, які постраждали від конфлікту в Україні.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/micro

 

2. ПРОГРАМА НАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МІКРО-БІЗНЕСУ ТА САМОЗАЙНЯТОСТІ В УМОВАХ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНОЇ З РОЗПОВСЮДЖЕННЯМ КОРОНАВІРУСУ COVID-19 ТА ВВЕДЕННЯМ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ.

Цей компонент передбачає надання фінансової допомоги на адаптацію/перепрофілювання бізнес-діяльності/самозайнятості в умовах епідеміологічної ситуації в Україні, пов’язаної з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та введенням карантинних заходів, з метою отримання постійного доходу.

Учасники програми: ВПО, а також місцеві жителі, що зареєстровані та проживають на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/micro-covid

 

3. ПРОГРАМА СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ТА ОСІБ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД КОНФЛІКТУ В УКРАЇНІ.

Цей компонент передбачає створення нових робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні. В рамках цього компоненту будуть надані бізнес гранти, в залежності від кількості нових робочих місць, для розширення бізнесу та створення нових робочих місць.

Учасники програми: Суб'єкти малого та середнього бізнесу Донецької та Луганської областей.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/sme

 

4. ПРОГРАМА НАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСНУЮЧИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЧЕРЕЗ ПІДТРИМКУ ФУНКЦІОНУВАННЯ БІЗНЕСУ В УМОВАХ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНОЇ З РОЗПОВСЮДЖЕННЯМ КОРОНАВІРУСУ COVID-19 ТА ВВЕДЕННЯМ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ.

Цей компонент передбачає збереження існуючих робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні. В рамках цього компоненту буде надана фінансова допомога, в залежності від кількості робочих місць, які планується зберегти, а також від індивідуальних потреб бізнесу.

Учасники програми: Суб'єкти мікро, малого та середнього бізнесу Донецької та Луганської областей.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/sme-covid

 

5. ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ПРОГРАМА БІЗНЕС-ПАРТНЕРСТВА В ПРОЕКТАХ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВРАЗЛИВИХ ВЕРСТВ НАСЕЛЕННЯ ШЛЯХОМ ПОСИЛЕННЯ ЇХ РОЛІ В МІСЦЕВІЙ ЕКОНОМІЦІ ТА ЗАЛУЧЕННЯ У ВИРОБНИЧО-ЗБУТОВІ ЛАНЦЮЖКИ.

Головна мета цього компоненту: поліпшення умов життя місцевого вразливого населення, шляхом збільшення їх доходів, що може бути реалізовано через спів-інвестування в місцеву економіку у співробітництві з партнерами, в тому числі з бізнес-сектора.

Такими партнерами можуть бути приватні підприємства будь-яких форм реєстрації, об'єднання виробників сільськогосподарської продукції, а також комунальні підприємства місцевих органів влади та ін. Партнерство буде здійснюватися за принципом спів-фінансування як ДРБ, так і місцевим партнером.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/msd

 

Увага! Данська Рада у справах Біженців та її партнерські організації НІКОЛИ не вимагають оплати за свої послуги з надання благодійної допомоги / проведення благодійних заходів. Якщо Вам стали відомі випадки вимагання працівниками ДРБ та/або її партнерських організацій винагороди за свої послуги (у будь-якій можливій формі), просимо повідомити про такі випадки за номером, вказаним нижче. Також за цим номером можна звертатися у випадку наявності будь-яких скарг. +38(073)406-81-41, +38(050)207-30-35 Слов'янськ/Сєвєродонецьк(10:00-17:00), +38(096)585-42-40, +38(050)933-97-19 Маріуполь.

 

ПРОГРАМА ООН ІЗ ВІДНОВЛЕННЯ ТА РОЗБУДОВИ МИРУ ОГОЛОШУЄ КОНКУРС БІЗНЕС-ГРАНТІВ

Програма ООН із відновлення та розбудови миру (далі – ПРООН) за підтримки Європейського Союзу, уряду Королівства Данія та уряду Японії оголошує конкурс малих бізнес-грантів на започаткування, відновлення чи розширення мікро, малих та середніх підприємств на підконтрольній уряду України територіях Луганської та Донецької областей, та в окремих районах та містах Запорізької області уздовж узбережжя Азовського моря.

127

Максимальна сума одного гранту – 250000 гривень. Обов`язковою умовою для отримання гранту є забезпечення власного внеску у реалізацію бізнес-плану (грошовій чи іншій формі: безоплатна праця, надання обладнання, приміщення тощо) у розмірі не менше 25% від вартості проекту.

Заявки заповнюються українською мовою та подаються виключно через онлайн систему прийому за посиланням www.grant.ccc-tck.org.ua.

Кінцевий термін подання заявок: 6 вересня 2020 року до 23:59 (за київським часом). Неповні та заявки, що надійшли пізніше встановленого терміну, будуть автоматично відхилені.

З більш детальною інформацією можна ознайомитися на офіційній сторінці ПРООН у Facebook: https://www.facebook.com/UNDPUkraine/posts/3426095770744739.

 

 

Увага! Навчальні курси з формування бізнес-ідей, стартапів та розробки бізнес-планів

Програма ООН із відновлення та розбудови миру, за фінансової підтримки Європейського Союзу (ЄС), Європейського інвестиційного банку (ЄІБ), Посольства США в Україні, а також урядів Великої Британії, Данії, Канади, Нідерландів, Німеччини, Норвегії, Польщі, Швейцарії, Швеції та Японії, проведе     з 3 по 7 жовтня у місті Селидове навчальні курси з формування бізнес-ідей, стартапів та розробки бізнес-планів.                                                                   

Реєстрацію вже відкрито - https://forms.gle/4RAr9JqWFsarFXXn9 .    

До участі у тренінгу запрошуються особи, які офіційно проживають, а також зареєстровані внутрішньо переміщені особи (ВПО) у Донецькій та Луганській областях (підконтрольні уряду України території) та Бердянському, Приморському, Приазовському, Оріхівському, Гуляйпільському, Якимівському, Більмацькому районах, та в містах Бердянськ, Приморськ, Мелітополь та Токмак Запорізької області.

Навчання буде корисне особам, які розглядають можливість створення, відновлення чи розвитку підприємницької діяльності.

Участь у тренінгах – безкоштовна.

Програма ООН із відновлення та розбудови миру повністю відшкодовує на період навчання - видатки на проїзд, забезпечення житла (за потребою), харчування, роздаткові матеріали.

363 364

 

ОГОЛОШУЄТЬСЯ НАБІР НА ТРЕНІНГ ДЛЯ ВЛАСНИКІВ МІКРО- ТА МАЛОГО БІЗНЕСУ, ПІДПРИЄМЦІВ-ПОЧАТКІВЦІВ, ЩО МЕШКАЮТЬ У ДОНЕЦЬКІЙ ТА ЛУГАНСЬКІЙ ОБЛАСТЯХ.

Громадська організація «Покровська Ліга ділових та професійних жінок» в рамках проєкту «Підвищення конкурентоспроможності бізнесу і можливостей працевлаштування вразливого населення Донецької і Луганської областей» оголошує набір для участі у тренінгу для кандидатів, які:

• ще не мають досвіду ведення власної справи, але хочуть розпочати власний бізнес та мають бізнес-ідею;

• нещодавно розпочали власний бізнес (самозайняті особи чи офіційно зареєстровані ФОП), але відчувають брак знань та навичок для подальшого розвитку та масштабування бізнесу;

• є власниками мікро- та малого бізнесу, що постраждали від кризи, спричиненої конфліктом або зазнали збитків через карантинні обмеження.

Метою тренінгу є підвищення економічних можливостей вразливого населення на територіях Донецької і Луганської областей, що постраждали від збройного конфлікту.

У період з жовтня 2020 року по серпень 2021 року для власників мікро- та малого бізнесу, підприємців-початківців у містах Донецької області: Мирноград, Новогродівка, Покровськ, Селидове та містах Луганської області: Кремінна, Сєвєродонецьк буде проведено серію з двох дводенних тренінгів, двох одноденних групових консультацій, індивідуальні очні та онлайн консультації.

Перший тренінг відбудеться у місті Селидове Донецької області 03 листопада 2020 року.

Передбачається, що потенційні учасники/ці гарантують участь у запропонованих заходах та матимуть зворотній зв'язок протягом терміну реалізації проєкту.

Для реєстрації необхідно заповнити анкету до 30 жовтня 2020 року за посиланням:

(https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLScMovQ0j0W8Va1DRY0ecnScRYvGJd2xWceyljEvn8-2ZcR7Fg/viewform).

Про результати відбору буде повідомлено не пізніше 31жовтня 2020 року на електронну адресу кандидата/ки.

За додатковими питаннями та коментарями звертайтеся до координатори проєкту пані Яни за електронною адресою (Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.) або за телефоном +38(099) 037-09-70. Сторінка проєкту у фейсбуці за посиланням.

Проєкт «Підвищення конкурентоспроможності бізнесу і можливостей працевлаштування вразливого населення Донецької і Луганської областей» реалізується за сприяння Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

88

 

Інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину

З метою оперативного висвітлення законодавчих та інших змін, які стосуються діяльності підприємців в умовах пандемії, Мінекономіки спільно з Офісом розвитку малого і середнього підприємництва (SMEDO) створили загальний інформаційний ресурс для бізнесу під час карантину: http://sme.gov.ua/covid19/.

Вказаний веб-сайт містить актуальну інформацію щодо ведення бізнесу під час пандемії. На вебсайті вже міститься доступна інформація про діючі обмеження для підприємницької діяльності з метою протидії поширенню захворювання COVID-19, перелік заходів державної підтримки, відповіді на головні питання від бізнесу.
01

Також повідомляємо, що в рамках npoєкту Business Index проводиться системне опитування власників та керівників малого та середнього бізнесу з метою виявлення впливу наслідків економічної кризи, пандемії COVID-19 на бізнес та очікувань на 2021 рік. За результатами опитування буде сформовано аналітичний звіт, який буде надіслано учасникам до кінця грудня 2020 року на електронну адресу, вказану під час реєстрації у дослідженні.

Для участі в опитуванні першої хвилі необхідно перейти за посиланням: https://web.gradus.app/business

Дослідження реалізує платформа SheExports у партнерстві з дослідницькою компанією Gradus та аналітичним центром AdvanterGroup на замовлення Export Promotion Office/Oфicy з Просування Експорту. Надані відповіді будуть взяті до уваги при плануванні програм державної підтримки та інших заходів стимулювання розвитку малого та середнього підприємництва в Україні.