Програми підтримки підприємництва

ПРОЕКТ USAID «ЕКОНОМІЧНА ПІДТРИМКА СХІДНОЇ УКРАЇНИ» АНОНСУЄ ЩОРІЧНЕ ОГОЛОШЕННЯ ПРО РЕАЛІЗАЦІЮ ПРОГРАМИ 

Проект Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) – «Економічна підтримка Східної України» (Проект USAID) шукає партнерів серед бізнесу, неурядових організацій (НУО) та державних установ для співпраці з метою створення нових економічних можливостей на Сході України.

Через програму грантів Проект USAID допоможе громадянам, які постраждали від конфлікту, отримати необхідні знання для відкриття своєї справи (бізнесу), а підприємствам – покращити свою діяльність, вийти на нові ринки і розвиватися завдяки сталим та інклюзивним бізнес-моделям.

Для подолання наслідків конфлікту на Cході України Проект USAID надає можливість місцевим жителям покращувати рівень життя та розвивати бізнес у перспективних галузях економіки, а також виходити на нові ринки в Україні, Європейському Союзі (ЄС) та інші міжнародні ринки. Проект робить особливий наголос на роботі з внутрішньо переміщеними особами (ВПО), жінками, молоддю, ромами та іншими малопредставленими групами, щоб забезпечити їх участь в економічному розвитку регіону.

Більш детальна інформація про реалізацію програми грантів Проекту розміщена за посиланням https://www.dai-global-grants.com/UkraineERA За цим посиланням можна також подати заявку (попередній план/концепцію) та знайти більш детальну інформацію щодо критеріїв визначення, відбору та фінансування проектів в рамках щорічного оголошення програми грантів Проекту USAID «Економічна підтримка Східної України».

287

 

ІНФОРМАЦІЙНА ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ В УМОВАХ КАРАНТИНУ

З метою інформаційної підтримки та розвитку підприємницької діяльності малого та середнього бізнесу в умовах карантину, Державна установа «Офіс з просування експорту України» на електронній сторінці за адресою: https://epo.org.ua/covid19/ на щоденній основі розміщує актуальну інформацію про доступні інструменти для фінансування підприємницької діяльності та державні програми для забезпечення безперервної діяльності бізнесу, поради щодо коригування стратегій та бізнес-планів, можливості для розвитку підприємств та профілактичні заходи, направлені на протидію розповсюдження Covid-19.

107

 

ПРОГРАМА ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ СХІДНОЇ УКРАЇНИ

Данська Рада у справах Біженців (Danish Refugee Council) за фінансової підтримки Швейцарської агенції розвитку та співробітництва (Swiss Agency for Development and Cooperation/SDC) і Департаменту Міжнародного Розвитку Великобританії (Department for International Development /DFID) розпочинає новий проект, спрямований на підтримку внутрішньо переміщених осіб (ВПО) та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, у стабілізації їх життя, досягненні довгострокових рішень шляхом працевлаштування, самозайнятості та отримання доходів, можливостей професійної освіти, зміцнення інституційного потенціалу та змін в законодавстві Україні.

Географія проекту: Підконтрольна Україні територія Луганської області (включаючи Попаснянський, Новоайдарський, Станично-Луганський, Біловодський, Старобільський, Кремінський, Сватівський, Міловський, Марківський, Новопсковський, Білокуракинський, Троїцький райони; міста Лисичанськ, Рубіжне та Сєвєродонецьк), підконтрольна Україні територія Донецької області (включаючи Лиманський, Слов’янський, Бахмутський, Олександрівський, Костянтинівський, Добропільський, Покровський, Ясинуватський, Мар’їнський, Великоновосілківський, Волноваський, Нікольський, Мангушський райони; міста Авдіївка, Бахмут, Вугледар, Торецьк, Мирноград, Добропілля, Дружківка, Костянтинівка, Краматорськ, Лиман, Покровськ, Маріуполь, Новогродівка, Селидове, Слов’янськ).

29

В рамках цього проекту планується впровадження наступних компонентів:

1. ПРОГРАМА НАДАННЯ БІЗНЕС-ГРАНТІВ НА ПОЧАТОК НОВОГО ТА ВІДНОВЛЕННЯ АБО РОЗШИРЕННЯ ІСНУЮЧОГО БІЗНЕСУ

Цей компонент передбачає надання бізнес-грантів, в залежності від індивідуальних потреб ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні, на початок нового та відновлення або розширення існуючого бізнесу.

Учасники програми: ВПО з районів з нестабільною політичною і військовою ситуацією, зареєстровані та проживають на території Донецької та Луганської областей, а також жителі Донецької та Луганської областей, які постраждали від конфлікту в Україні.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/micro

 

2. ПРОГРАМА НАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ФУНКЦІОНУВАННЯ МІКРО-БІЗНЕСУ ТА САМОЗАЙНЯТОСТІ В УМОВАХ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНОЇ З РОЗПОВСЮДЖЕННЯМ КОРОНАВІРУСУ COVID-19 ТА ВВЕДЕННЯМ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ.

Цей компонент передбачає надання фінансової допомоги на адаптацію/перепрофілювання бізнес-діяльності/самозайнятості в умовах епідеміологічної ситуації в Україні, пов’язаної з розповсюдженням коронавірусу COVID-19 та введенням карантинних заходів, з метою отримання постійного доходу.

Учасники програми: ВПО, а також місцеві жителі, що зареєстровані та проживають на підконтрольних уряду України територіях Донецької та Луганської областей.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/micro-covid

 

3. ПРОГРАМА СТВОРЕННЯ РОБОЧИХ МІСЦЬ ДЛЯ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ОСІБ ТА ОСІБ, ЯКІ ПОСТРАЖДАЛИ ВІД КОНФЛІКТУ В УКРАЇНІ.

Цей компонент передбачає створення нових робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні. В рамках цього компоненту будуть надані бізнес гранти, в залежності від кількості нових робочих місць, для розширення бізнесу та створення нових робочих місць.

Учасники програми: Суб'єкти малого та середнього бізнесу Донецької та Луганської областей.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/sme

 

4. ПРОГРАМА НАДАННЯ ФІНАНСОВОЇ ДОПОМОГИ ДЛЯ ЗБЕРЕЖЕННЯ ІСНУЮЧИХ РОБОЧИХ МІСЦЬ ЧЕРЕЗ ПІДТРИМКУ ФУНКЦІОНУВАННЯ БІЗНЕСУ В УМОВАХ ЕПІДЕМІОЛОГІЧНОЇ СИТУАЦІЇ, ПОВ'ЯЗАНОЇ З РОЗПОВСЮДЖЕННЯМ КОРОНАВІРУСУ COVID-19 ТА ВВЕДЕННЯМ КАРАНТИННИХ ЗАХОДІВ.

Цей компонент передбачає збереження існуючих робочих місць для ВПО та осіб, які постраждали від конфлікту в Україні. В рамках цього компоненту буде надана фінансова допомога, в залежності від кількості робочих місць, які планується зберегти, а також від індивідуальних потреб бізнесу.

Учасники програми: Суб'єкти мікро, малого та середнього бізнесу Донецької та Луганської областей.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/sme-covid

 

5. ПРОГРАМА ПІДВИЩЕННЯ КОНКУРЕНТОСПРОМОЖНОСТІ ВНУТРІШНЬО ПЕРЕМІЩЕНИХ ПРОГРАМА БІЗНЕС-ПАРТНЕРСТВА В ПРОЕКТАХ ЕКОНОМІЧНОГО РОЗВИТКУ ДОНЕЦЬКОЇ ТА ЛУГАНСЬКОЇ ОБЛАСТЕЙ ДЛЯ ПІДТРИМКИ ВРАЗЛИВИХ ВЕРСТВ НАСЕЛЕННЯ ШЛЯХОМ ПОСИЛЕННЯ ЇХ РОЛІ В МІСЦЕВІЙ ЕКОНОМІЦІ ТА ЗАЛУЧЕННЯ У ВИРОБНИЧО-ЗБУТОВІ ЛАНЦЮЖКИ.

Головна мета цього компоненту: поліпшення умов життя місцевого вразливого населення, шляхом збільшення їх доходів, що може бути реалізовано через спів-інвестування в місцеву економіку у співробітництві з партнерами, в тому числі з бізнес-сектора.

Такими партнерами можуть бути приватні підприємства будь-яких форм реєстрації, об'єднання виробників сільськогосподарської продукції, а також комунальні підприємства місцевих органів влади та ін. Партнерство буде здійснюватися за принципом спів-фінансування як ДРБ, так і місцевим партнером.

Для отримання додаткової інформації: https://lap.drc.ngo/title/msd

 

Увага! Данська Рада у справах Біженців та її партнерські організації НІКОЛИ не вимагають оплати за свої послуги з надання благодійної допомоги / проведення благодійних заходів. Якщо Вам стали відомі випадки вимагання працівниками ДРБ та/або її партнерських організацій винагороди за свої послуги (у будь-якій можливій формі), просимо повідомити про такі випадки за номером, вказаним нижче. Також за цим номером можна звертатися у випадку наявності будь-яких скарг. +38(073)406-81-41, +38(050)207-30-35 Слов'янськ/Сєвєродонецьк(10:00-17:00), +38(096)585-42-40, +38(050)933-97-19 Маріуполь.

 

 

Проєкт USAID «Економічна підтримка східної України» оголошує початок прийому грантових заявок.


406

Проєкт Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Економічна підтримка Східної України» (Проєкт USAID) оголошує початок прийому грантових заявок у рамках програми грантів «Посилення та трансформація економіки Cхідної України (Донецька, Луганська області та Приазов’я) шляхом підтримки сталого розвитку малих та середніх підприємств».

Проєкт USAID - це шестирічна програма (2018-2024 рр.), яка покликана підтримати розвиток стійкої, інклюзивної, орієнтованої на зростання економіки на Сході України. Проєкт USAID «Економічна підтримка Східної України» реалізує компанія DAI Global LLC.

Метою цього Річного програмного запиту є отримання заявок на грантове фінансування. Проєкт USAID шукає партнерів серед бізнесу, неурядових організацій (НУО) та державних установ для співпраці з метою стабілізації та розвитку економіки на Сході України (Донецька та Луганська області) та території Приазов’я (Бердянський, Мелітопольський та Пологівський райони Запорізької області). Це партнерство дозволить мікро-, малим та середнім підприємствам та їх громадам пришвидшити відновлення від таких потрясінь, як збройний конфлікт та супутня економічна криза, втрата доступу до традиційних ринків, пандемія COVID-19 та нещодавні катастрофічні лісові пожежі, або пришвидшить зростання секторів, які вже адаптувались до цих потрясінь. Ця підтримка повинна сприяти урізноманітненню ринків кінцевого споживача та ринків збуту, успішному початку роботи в сферах Інтернет-маркетингу та продажу, збільшенню загальних обсягів продажів, покращенню умов праці та створенню нових робочих місць.

Гранти надаватимуться і впроваджуватимуться відповідно до правил USAID та Уряду США, що регулюють гранти за контрактами, та внутрішніх процедур управління грантами Проєкту USAID «Економічна підтримка Східної України».

Процес подання заявок складається з одного етапу. Заявник повинен подати повну заявку на онлайн- платформі https://www.dai-global-grants.com/app/UkraineERA , використовуючи онлайн-шаблони, та надати усі необхідні документи, перелічені в Річному програмному запиті.

Грантові заявки можна подати з 24 лютого 2021 року до 23 лютого 2022 року.

Матеріали заявок буде розглядати технічний комітет із відбору грантів. Технічний комітет Проєкту USAID планує оцінювати подані заявки на регулярній основі.

Більш детальна інформація про фінансування проєктів, вимоги до реципієнтів, види потенційної грантової діяльності, у підтримці яких Проєкт USAID найбільше зацікавлений, процедуру подання заявки, критерії відбору та іншу важливу інформацію про цю грантову програму дивіться у Річному програмному запиті № APS-ERA-002 за посиланням https://www.dai-global-grants.com/app/UkraineERA.

Усі запитання щодо цього Річного програмного запиту, будь ласка, надсилайте на електронну адресу: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її. (зазначаючи в темі листа: питання щодо APS-ERA-002).

 

Consultant’s Digest #3 – до уваги підприємців, експортерів та консультантів в експорті

 Підбірка корисної інформації Consultant’s Digest #3 від учасників програми Train the Trainers вже доступна для консультантів державного та приватного секторів у сфері експортної діяльності.

410

У даному випуску можна ознайомитися з історіями співпраці учасників програми з компаніями-клієнтами ІТ сектору. Також порушені питання щодо експорту різноманітних IT рішень та розвитку діджитал маркетингу.

Актуальні теми для підприємців, експортерів та консультантів в експорті, порушені в Consultant’s Digest #3:

• аспекти ведення бізнесу на зарубіжних ринках;
• вимоги ринку та споживачів;
• зміна продукту та його адаптація до нового ринку;
• персона клієнта: три кроки побудови і необхідні ресурси;
• карта подорожі клієнта.

Більш детально ознайомитися з Consultant’s Digest #3 та підписатися на сторінки команд учасниць, щоб отримувати більше інформації з питань експорту можна за посиланням: https://export.gov.ua/463-train_the_trainers_consultants_digest_3 .

Довідково: Consultant`s Digest – це підбірка корисної інформації для підприємців, експортерів та консультантів в експорті. Дана програма створена учасниками інноваційної освітньої програми Train the Trainers для консультантів державного та приватного секторів у сфері експортної діяльності та має на меті допомогти компаніям у виході на іноземні ринки.

 

ПІДТРИМКА БІЗНЕСУ ВІД ДОНЕЦЬКОЇ ОДА 

284

Маєш гарну ідею з розвитку власного бізнесу? Тоді ця програма для тебе! Донецькою обласною державною адміністрацією оголошено про проведення конкурсних відборів:

 • проєктів суб’єктів малого і середнього підприємництва, яким буде надаватись безповоротна фінансова підтримка на реалізацію проєктів;
 • проєктів суб’єктів малого підприємництва, за якими буде надаватись часткова компенсація відсоткових ставок за кредитами, що надаються на реалізацію проєктів

Встигни податися на програму, розвивай малий та середній бізнес у нашій громаді!

Строк подання заяв із відповідними документами до 31 серпня 2021 року

Документи приймаються щоденно (крім суботи та неділі) з 9-00 до 15-00, перерва з 12-00 до 13-00, за адресою: м. Краматорськ, вул. Б. Хмельницького, 6, каб.412. Департамент економіки облдержадміністрації

Орієнтовна дата проведення конкурсного відбору – 29 вересня 2021 року

Ознайомитися з більш детальною інформацією можна на сайті: https://afly.co/1n76

 

РОЗПОЧАТО ФІНАНСУВАННЯ ЗА ПОРЯДКОМ КОМПЕНСАЦІЇ ЧАСТИНИ ВІДСОТКОВОЇ СТАВКИ ЗА КРЕДИТАМИ НА РЕАЛІЗАЦІЮ БІЗНЕС – ПРОЄКТІВ

ПРО ЩО?                        

Компенсація частини відсоткової ставки за кредитами, наданими  банківськими установами суб’єктам малого і середнього підприємництва

Підтримка надається в рамках Програми розвитку малого і середнього підприємництва Селидівської міської територіальної громади на 2021-2022 роки, затвердженої рішенням міської ради від 10.03.2021 № 8/3-55

285

ДЛЯ КОГО?

Взяти участь можуть суб`єкти малого та середнього підприємництва, які:

 • зареєстровані на території Селидівської міської територіальної громади та виробничі потужності яких розміщені на території громади;
 • не є банкрутами;
 • не мають заборгованості перед державним і місцевими бюджетами зі сплати податків, зборів та інших обов’язкових платежів;
 • не перебувають у стадії припинення підприємницької діяльності;
 • не здійснюють виробництво та/або реалізацію зброї, алкогольних напоїв, тютюнових виробів, обмін валют;
 • не здійснюють оптовороздрібну, дрібнороздрібну торгівельну діяльність;
 • створять на підприємстві нові робочі місця.

ЗА ЯКИМИ НАПРЯМКАМИ?

 • здійснення сільськогосподарської діяльності;
 • виробництво харчових продуктів;
 • текстильне виробництво;
 • надання житлово-комунальних послуг
 • виробництво одягу та інших виробів;
 • виробництво металевих виробів;
 • інша діяльність, згідно Порядку

ЩО ТИ МОЖЕШ ОТРИМАТИ?

Компенсацію частини відсоткової ставки за кредитами здійснюється у розмірі 10%  номінальної відсоткової ставки, що встановлюється кредитними договорами між банківською установою та позичальниками, але не більше 15000,0 грн одному суб’єкту  малого і середнього підприємництва

БАНКІВСЬКІ УСТАНОВИ – ПАРТНЕРИ?

 • АТ КБ «ПРИВАТБАНК»
 • Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України»

ДЕ ЗНАЙТИ ДЕТАЛЬНУ ІНФОРМАЦІЮ?

 • за телефоном (06237)7-26-39 або електронною поштою Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам необхідно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
 • в банківських установах – партнерах АТ КБ «ПРИВАТБАНК», Акціонерне товариство «Державний ощадний банк України»
 • за посиланням на офіційному міському сайті Селидівської міської ради